Hiányszakmákra képeznek magyar és szlovák munkanélkülieket

Komárom-Esztergom megye és a szlovákiai Nyitra megye munkaügyi szervezetei hiányszakmákból szerveznek közös képzéseket január végétől a két szomszédos megye álláskeresőinek.

PR
2012. 12. 25. 10:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többek közt CNC fémmegmunkálókat, hegesztőket, ápolókat, targoncát vezetni tudó raktárkezelőket képeznek. Ezek a határ mindkét oldalán hiányszakmáknak számítanak, a közös képzés előnye, hogy a munkavállaló a saját országában tud elhelyezkedni – tette hozzá Pákozdi Szabolcs.

A közös képzés keretein belül mindkét országban tanfolyamokat indítanak, valamint állásbörzéket szerveznek és kétnyelvű internetes oldalt hoznak létre. Az igazgató az MTI-nek elmondta: 2012 szeptemberében 9542 szlovák állampolgár dolgozott Magyarországon, közülük 6750 fő Komárom-Esztergom megyében. A megyében bejelentett csoportos létszámleépítések 1400 szlovák állampolgárt érintettek.

Emelkedik a képzettségi szint

Pákozdi Szabolcs rámutatott, a Magyarországon munkát vállaló szlovák dolgozók képzettségi szintje egyre emelkedik. 2010-ben 65 százalékuknak csak általános iskolai végzettsége volt, ez az arány 2011-re 49 százalékra csökkent. A diplomások aránya eközben 7 százalékról 20 százalékra emelkedett.

Az igazgató tájékoztatása szerint a fordított irányú munkavállalás még nem meghatározó, bár a Szlovákiában munkát vállaló magyar állampolgárok száma kismértékben emelkedik. A statisztikák szerint szeptemberben 600 magyar állampolgárnak volt munkaviszonya a Szlovák Köztársaságban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.