Újabb világcégekkel köt megállapodást a kormány

A kormány legutóbb április 15-én a Lego magyarországi cégével kötött stratégiai megállapodást.

TK
2013. 04. 16. 20:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Eszerint a kormány nevében Orbán Viktor miniszterelnök ír alá együttműködési megállapodást a Siemens Zrt.-vel. A nemzetgazdasági miniszter láthatja el kézjegyével az Ericsson Magyarország Kft.-vel, a Knorr–Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft.-vel, a Teva Gyógyszergyár Zrt.-vel és a Teva Magyarország Zrt.-vel kötendő megállapodásokat, a Sanofi-Aventis Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. és a Chinoin Gyógyszer- és Vegyészeti Termékek Gyára Zrt. esetében a Miniszterelnökség külügyi és külgazdaságért felelős államtitkára az aláíró.

A kormány legutóbb április 15-én a Lego magyarországi cégével kötött stratégiai megállapodást, ez volt a 19. ilyen dokumentum, összesen 40 hasonló együttműködés aláírását tervezik.

A Siemens Zrt. a hazai elektrotechnikai és elektronikai vezető nagyvállalatok egyike. Az elmúlt két évben négyszázzal nőtt a magyarországi Siemens-cégek dolgozói létszáma, így az alkalmazottak száma 2012 végén már meghaladta a kétezret. A Siemens Zrt. három telephelyen négy üzletágat visz Budapesten, ezek: ipar, infrastruktúra, energia és egészségügy. Emellett egy hallókészüléket előállító és két szoftveres Siemens-cég tevékenykedik Magyarországon, ezek exportra termelnek.

A svéd Ericsson a világ legnagyobb távközlésiberendezés-gyártója. A cég Magyarországon 1991-ben létrejött leányvállalata, az Ericsson Magyarország Kft. az informatikai szolgáltatások területén tevékenykedik. Jakab Roland vezérigazgató-helyettes egy februári sajtótájékoztatón elmondta, hogy a cég okos hálózatokat fejleszt, ehhez Magyarországon kutatóintézetet működtet. A cégnél több mint 1500-an dolgoznak.

A Knorr–Bremse világszerte a vasúti és haszongépjárművek fékrendszereinek vezető gyártója. 2012-ben a világ 65 országában volt jelen, idén hat céget alapítanak világszerte. A konszern egyik legnagyobb és legfontosabb európai gyártóbázisa Kecskeméten működik. A tavalyi adatok szerint összesen mintegy 1800 munkavállalójuk volt Magyarországon, ebből több mint 800 Kecskeméten.

A Teva gyógyszergyártó és -forgalmazó cégcsoportnak 50 országban van közvetlen képviselete, 25 országban gyártóhelye, 18 országban kutató–fejlesztő központja, így mára a világ vezető generikusgyógyszer-gyártója és -fejlesztője. A Teva Magyarország Zrt. a cégcsoport európai központja. A Teva 1993-ban kezdte meg magyarországi működését, kezdetben gyógyszerforgalmazóként. A debreceni Biogal gyógyszergyárat 1995-ben, a gödöllői Humán-cégcsoportot pedig 2000-ben vásárolta meg. A debreceni központú társaságnak három telephelye van Magyarországon: Debrecenben zajlik a kutatás–fejlesztés, valamint gyógyszeralapanyagokat és szilárd gyógyszerformákat – egyebek között kapszulákat és tablettákat – gyártanak; a sajóbábonyi telephelyet 2005-ben adták át, ott állítják elő a fermentációs technológiára épülő gyógyszerhatóanyagokat; tavaly adták át a Teva új, infúziós szereket és vakcinákat gyártó központját Gödöllőn.

A Sanofi-Aventis Zrt. a világ negyedik legnagyobb gyógyszeripari vállalata, közel 105 000 munkatársat foglalkoztat több mint 110 országban. Négy magyarországi telephelyén 2300-an dolgoznak. A vállalat nemzetközi háttere és a cégcsoporthoz tartozó Chinoin Zrt. százéves magyarországi tapasztalata miatt egyedülálló vállalat a régióban, kutatóközpontjuk jelentősen hozzájárul a világszintű innovatív készítmények biztosításához.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.