Kijátsszák a béremelést

Leginkább a kereskedelemben dolgozó pénztárosokat és az árufeltöltőket próbálják a multinacionális cégek arra kényszeríteni, hogy írják alá a munkaidő csökkentésére vonatkozó szerződésmódosítást.

Magyar Nemzet
2013. 05. 27. 2:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre több kereskedelmi dolgozót érint az az egyes multinacionális cégek által alkalmazott költségcsökkentő módszer, amely szerint a munkavállalók nyolcórás munkaidejét a munkaszerződésben négy vagy hat órára változtatják – tudta meg a Magyar Nemzet.

Mindez kapcsolatban áll azzal, hogy a minimálbér összege az idén január 1-jével a teljes munkaidőben foglalkoztatott dolgozó esetén 98 000 forintra emelkedett havonta. Ez az összeg azonban csak a napi nyolc, illetve heti 40 órában dolgozó munkavállalókat illeti meg. Részmunkaidős dolgozóknál a minimálbér a munkaidő mértékével arányosan csökken, például ha a munkaidő mértéke heti 20 óra, úgy a minimálbér havi 49 000 forint.

A körülbelül 3 millió 800 ezer magyar foglalkoztatottból 700 ezren vannak minimálbéren és garantált bérminimumon.

 

Több százezer ember foglalkoztatását segítette a kormány által indított Munkahelyvédelmi Akció, melyet veszélyeztetett helyzetben lévő társadalmi csoportok számára hoztak létre.

 

Az emberek munkaerőpiacon való elhelyezkedését segítő képzésre biztosít mintegy ötmilliárd forintot a kormány – tudatta közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A programmal több ezer megváltozott munkaképességű ember elhelyezkedését is segíteni szeretnék.

 

Bajnai Gordon terveiről itt olvashat.

Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) elnöke a lapnak elmondta, leginkább a pénztárosokat és az árufeltöltőket próbálják a munkáltatók azzal zsarolni, hogy ha nem írják alá a szerződésmódosítást, elbocsátják őket.

– Minden munkavállalónak tudnia kell, hogy a munkaidő csökkentése a szerződésben nem felmondási indok, tehát nem kötelesek aláírni a dokumentumot – magyarázta lapunknak a KDFSZ elnöke. Hangsúlyozta: azoknál, akik már aláírták a munkaszerződés módosítását, jogorvoslatra nincs lehetőség.

Részletek a hétfői Magyar Nemzetben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.