Az államtitkár sajtófőnöke a találkozó után közölte: a felek megállapították, hogy a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény április végi aláírása megteremtette a lehetőséget a szorosabb gazdasági együttműködésre, beruházási megállapodások megindítására.
A két ország közötti gazdasági kapcsolatok dinamizálása érdekében még idén magyar kereskedőház nyílik Abu-Dzabiban, valamint intenzív tárgyalások kezdődtek a két ország közötti közvetlen légi összeköttetés megteremtése érdekében. Örömteli fejlemény, hogy a Wizz Air októbertől közvetlen járatot indít Dubaj és Budapest között – mondta Varga Éva, kitérve arra: a felek tárgyaltak turisztikai, valamint képzési együttműködésről is az energetika területén.
Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek szorosabb mezőgazdasági együttműködéséről állapodott meg Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) parlamenti államtitkára és az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszter-helyettese. A minisztériumban hétfőn folytatott megbeszélésen egyetértettek abban, hogy a jövőben emelkedhet a magyar húsmarha-export, és láttak együttműködési lehetőséget a vízgazdálkodás területén is. Az Egyesült Arab Emírségek külügyminiszter-helyettese jelezte, hogy igényt tartanak magyar búzára, kukoricára és árpára is.
Budai Gyula a kertészetben rejlő további együttműködési lehetőségekre is felhívta a figyelmet. Emlékeztetett: a magyar kormány 2010-ben hirdette meg a keleti nyitás politikáját, amelyet azóta is prioritásként kezel. A megbeszélést követően több magyar mezőgazdasági cég: a baromfitenyésztéssel és forgalmazással foglalkozó Bábolna Tetra Kft., az élelmiszer-feldolgozással foglalkozó Fevita Hungary Zrt., és a Szentkirályi Ásványvíz Kft. is bemutatkozott.