Mario Draghi megismételte korábbi jelzését, amely szerint a monetáris politika „amíg csak kell” megtartja gazdaságösztönző hozzáállását. „Nagyon távol van még” a jelenlegi monetáris politikai iránytól való eltérés – mondta. Korábban az EKB nem adott ennyire konkrét előrejelzést a kamatpályára vonatkozóan, és már-már híressé vált Mario Draghi, valamint elődje, Jean-Claude Trichet kamatpályára vonatkozó kérdésekre adott rendszeres válasza, hogy az „EKB nem kötelezi el magát”.
Draghi hangsúlyozta, hogy a monetáris politikára vonatkozó várakozások az alacsony inflációs kilátásokon, a reálgazdasági gyengeségeken és a nyomott monetáris lendületen alapulnak és a szervezet kormányzótanácsa közelről figyeli majd a pénzügyi és gazdasági fejleményeket. A bejelentésre több mint fél százalékkal gyengült az euró mind a dollárral, mind a forinttal szemben. Az EKB elnökének tájékoztatása szerint a kamatpálya jövőjére vonatkozó új kommunikációt egyhangúlag támogatta az EKB kormányzótanácsa. „Abban mindenki egyetért, hogy a túl alacsony kamatszintek kockázattal bírnak a pénzügyi stabilitásra, de jelenleg nem látjuk ezeket a kockázatokat” – fogalmazott.
Az EKB kormányzótanácsa csütörtökön az egységes elemzői várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamat 0,5 százalékos szintjén, ahogy az egynapos betéti rátát is 0 százalékon, az egynapos hiteleszköz kamatrátáját is 1 százalékon hagyta. A tanács tárgyalt az alapkamat egy esetleges további csökkentéséről is – jelezte az EKB elnöke. Az EKB elnöke gazdasági helyzetértékelésében megismételte, hogy az euróövezet stabilizálódhat és lassan növekedésnek indul az év második felében. A növekedési kilátásokra negatív kockázatot jelent a strukturális reformok elmaradása és a vártnál gyengébb világgazdasági kereslet.

Semmilyen hasznos tápanyagot nem ad a szervezetnek az energiaital, ellenben nagyon káros