A lap keddi számában a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) tájékoztatása alapján azt írták, hogy az elmúlt három hónapban összesen 313 panasz érkezett a média- és hírközlési biztoshoz hírközlési ügyekben. A szolgáltatók magatartását kifogásoló 139 panaszbeadvány megoszlása tükrözi piaci részesedésük arányát.
Számlázási gyakorlat miatt több tucat beadvány érkezett. Sokan panaszkodtak amiatt is, hogy az ügyfélszolgálatokon nem kaptak megfelelő tájékoztatást. Az ügyfelek szerint a szolgáltatói válaszlevelek rendkívül szűkszavúak, ami azt a benyomást kelti, hogy a szolgáltató nem kíván érdemben foglalkozni problémájukkal. Tizenketten azért fordultak a biztoshoz, mert szerintük a szolgáltató nem teljesíti az új díjcsomagban vállalt szolgáltatást, például továbbra is a korábbi díjcsomag szerinti sávszélességet vagy csatornakiosztást biztosítja, illetve aszerint számláz, de olyan is előfordult, hogy a szolgáltató a régi és az új szolgáltatás díját is kiszámlázta. Szintén 12 panasz érkezett amiatt, hogy a szolgáltató a kedvezményeket nem érvényesíti vagy továbbra is a korábban igénybe vett díjcsomag szerint számláz.
Az NMHH szerint általában a szolgáltató adminisztrációs hibája okozza az érdeksérelmet, amely hibát a szolgáltatók rövid időn belül orvosolják, és jellemzően kompenzációt is biztosítanak az előfizetőnek.
Sok előfizető fordult a hatósághoz azt gondolva, hogy a szerződésére kizárólag az egyéni előfizetői szerződés vonatkozik, a biztos eljárása során azonban igyekszik tudatosítani a panaszosokban, hogy az általános szerződési feltételek is részei az előfizetői szerződésnek.
A panaszosok nehézségekről számoltak be a határozott idejű szerződések megszüntetésében, illetve többen kifogásolták, hogy a szolgáltatók ragaszkodnak az előfizetői szerződésben foglalt kötbérfizetéshez. Előfordul, hogy a biztosi eljárás során sikerül elérni, hogy a szolgáltató – bár a felmondás már megtörtént – a kiszámlázott kötbér egy részétől méltányosságból eltekintsen vagy egyéb fizetési kedvezményt biztosítson.