Milliárdokból építenek új gyárat Sóskúton

A magyar tulajdonosi hátterű Kerox Kft. 4,45 milliárd forintból épít új gyárat.

KG
2014. 04. 23. 15:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára kiemelte: az egykaros csaptelepek belső keverőegységét, a kartust gyártó cég diósdi telephelyén előállított termékeinek mintegy felét Kínában értékesíti.  A kínai–magyar külkereskedelmi forgalom növekedését Szijjártó Péter az elmúlt évek egyik legfontosabb külgazdasági sikertörténetének nevezte. „Tíz év alatt meghatszorozódott a kereskedelmi forgalom Kínával, mert míg 2003-ban 1,2 milliárd dollárt tett ki, 2013-ra meghaladta a 7,3 milliárdot” – mondta. Hozzátette, hogy ez a fejlődés egyre több magyar vállalkozás számára hozza el a bővülés és a fejlesztések lehetőségét.

Beszámolt arról is, hogy 2013-ban a Kínába irányuló magyar export 10 százalékkal emelkedett, elérte a rekordnak számító kétmilliárd dollárt, az idén januárban pedig az egy évvel korábbihoz képest 25 százalékkal, 174 millió dollárra bővült a kivitel.

A zöldmezős beruházás nyomán a cég 30 százalékkal tudja növelni termelési kapacitását, és lehetőség lesz a 60 százalékos magyar beszállítói arány növelésére, illetve 150 új munkahely teremtésére. „A társaság jelentősen hozzájárul a magyar külgazdasági célok eléréséhez” – hangsúlyozta Szijjártó Péter. Megjegyezte azt is, hogy a területén világpiaci vezető szerepet betöltő gyárat a folyamatos innováció és kutatás-fejlesztés, termékeit a magas minőség jellemzi.

Több mint nyolcszázezer személy munkavállalását segítette februárban a munkahelyvédelmi adókedvezmény – az érték rekordnak nevezhető. A lehetőség leginkább az alacsony képzettségű, a nyugdíjhoz közel álló személyek és a kismamák álláshoz jutását, munkában maradását támogatta.

Kovács Attila Gábor, a Kerox Ipari és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója ismertette, hogy a jelenlegi 10 ezer négyzetméter alapterületű üzem helyett egy 19 ezer négyzetméteres, a 21. századi követelményeknek megfelelő korszerű gyár épül, új gépekkel és technológiával. Az igazgató kiemelte, hogy a jelentős fejlesztést az összességében mintegy 30 százalékos kormányzati támogatás teszi lehetővé.

Az 1993-ban alapított cég évi több mint 20 millió darab kartust gyárt, főbb piacai Kína, az Európai Unió és az Egyesült Államok. 2013-ban 11,5 milliárd forint árbevételt ért el a társaság, amely mintegy 500 embernek ad munkát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.