Környezetvédelmi megszorítások a pénzügyi szektorban

Szigorít az Allianz-csoport a szénalapú üzleti tevékenységet folytató vállalatokkal kapcsolatban: két év múlva már nem köthetnek vagyon- és felelősségbiztosítást.

MTI
2021. 05. 15. 12:52
Smoke and steam billows from Belchatow Power Station, Europe's largest coal-fired power plant operated by PGE Group, near Belchatow
Még jó ideig velünk maradnak a szennyező szénerőművek Fotó: Reuters

Szigorít az Allianz-csoport a szénalapú üzleti tevékenységet folytató vállalatokkal kapcsolatban: két év múlva már nem köthetnek vagyon- és felelősségbiztosítást.

Éghajlatvédelmi stratégiájának részeként szigorít a szénalapú üzleti tevékenységeket folytató vállalatok esetében a befektetések, valamint a vagyon- és felelősségbiztosítások területén az Allianz-csoport – tette közzé fenntarthatósági jelentésében a világ egyik vezető biztosítója és vagyonkezelője.

A müncheni székhelyű vállalat az MTI-nek elküldött közleményében a legfontosabb változások között említette, hogy

az új szénbányák nyitását tervező, vagy bevételük több mint 25 százalékát szénbányászatból szerző, valamint az évente több mint tízmillió tonna szenet kitermelő bányatársaságok 2023. január 1-jétől nem köthetnek vagyon- és felelősségbiztosítást, és nem kaphatnak finanszírozást.

Ugyanez vonatkozik azokra az energetikai vállalatokra, amelyek új széntüzelésű erőműveket építenek, éves energiatermelésük több mint 25 százaléka származik szénből, illetve évente öt gigawattnál több energiát termelnek szénből, valamint azokra a szolgáltatókra, amelyek bevételének a több mint 25 százaléka szénből származik.

Elzárkózik a szerződéskötéstől az Allianz azon energetikai vállalatok esetében is, amelyek új széntüzelésű erőműveket építenek, és éves energiatermelésük több mint 25 százaléka származik szénből
Fotó: Reuters

Az ilyen vállalatok esetében a kizárólag megújuló energiaforrásokra épülő üzleti tevékenységek és befektetési lehetőségek továbbra is biztosíthatók vagy finanszírozhatók, ha a vállalat már átfogó éghajlatvédelmi átállási tervet vezetett be. Az életbiztosítási, de nem unit-linked termékkel rendelkező kötvénytulajdonosok befektetéseit tartalmazó portfólióban 2018 óta nem szerepel új szénalapú projekt.

Az Allianz 2015 óta több mint 6,3 millió eurónyi, szénalapú üzleti modellekkel kapcsolatos befektetést épített le; a küszöbérték 2023-tól ezen a területen is 25 százalékra csökken.

A befektetések, valamint a vagyon- és felelősségbiztosítások ágazatában a szénalapú üzleti modelleket a vállalat 2040-ig teljesen kivezeti – közölték.

A tájékoztatás szerint az Allianz-csoportnak a világ több mint hetven országában több mint százmillió magán- és vállalati ügyfele van. A vállalat biztosítási ügyfelei megbízásából több mint 790 milliárd eurót kezel. Emellett vagyonkezelői – a PIMCO és az Allianz Global Investors – 1700 milliárd euró értékű vagyont kezelnek. Tavaly az Allianz százötvenezer alkalmazottal 140 milliárd euró teljes díjbevételt és 10,8 milliárd euró működési eredményt ért el.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.