Könnyebben hasznosulhatnak a gazdaságban és a társadalomban az Eötvös Loránd Kutatási Hálózatban (ELKH) születő tudományos eredmények a szervezet és a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) között szerdán létrejött megállapodás alapján.
– Az ELKH intézetei közül több közvetlenül is tagja a MISZ-nek, és például a kutatás-fejlesztési tagozatunk működésében kiemelt a szerepük. Az eddigi, intézeti együttműködést kívánjuk magasabb szintre emelni a szerződés, illetve a 2021-re szóló munkaterv révén – mondta Szabó Gábor, a MISZ elnöke.
Maróth Miklós, az ELKH elnöke úgy fogalmazott, hogy a hálózat – méreténél és minőségi kutatóállományánál fogva – meghatározó eleme a magyar tudásalapú innovációs tevékenységnek, küldetésének tekinti a kutatói szféra kapcsolatainak élénkítését a gazdaság és a társadalom többi szereplőjével.
A felek együttműködésének középpontjában a hazai innovációs szereplők közötti tudás- és technológiatranszfer-folyamatok katalizálása áll. A közös cél az, hogy az ELKH kutatóhelyeinél keletkező tudományos eredmények hozzájáruljanak a kutatói utánpótlás és tehetséggondozás biztosításához, az egyetemek és a kutatóhálózat közötti együttműködéseken alapuló regionális tudásbázisok megerősítéséhez, valamint a magyar ipar, mezőgazdaság és szolgáltatási szektor innovációs és jövedelemtermelő képességének növeléséhez.