Jövőre is folytatódnak a vállalkozásokat megszólító pályázatok

Várhatóan már 2021 első negyedévében megjelenhetnek a nagy növekedésre képes cégeknek szóló kiírások.

Magyar Nemzet
2020. 12. 15. 19:28
null
György László: nem szükséges a munkahelyvédelmi bértámogatás meghosszabbítása Fotó: Világgazdaság/Kallus György
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Vállalkozásfejlesztési Tanács keretében megtartották kedden a II. Kkv-stratégia című konferenciát, az online ülésen pedig elhangzott, hogy a gazdaságvédelmi akcióterv eddigi intézkedései mintegy egymillió munkahely megvédéséhez járultak hozzá, és vállalkozások tízezreinek nyújtottak közvetlen segítséget – tájékoztatta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményben az MTI-t.

A rendezvényen György László gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár mutatta be a 2021-es gazdaságfejlesztési terveket. A hosszú távú fenntarthatóság záloga a beruházások támogatása.

A hozzáadott érték növelését szolgáló technológiaváltó fejlesztések válságálló munkahelyeket hoznak létre, és hozzájárulnak a bérek növekedéséhez, ezért a kormány csak a járványhelyzet kezdete óta több mint kilencszázmilliárd forinttal támogatta új beruházások létrejöttét – mondta az államtitkár.

Megtörtént a szak- és felnőttképzési rendszer átalakítása azért, hogy a magyar munkavállalók képesek legyenek alkalmazkodni a változó körülményekhez. Ingyenes informatikai képzéseket hirdettek, online tananyag készült a vállalkozásoknak, és támogatási programot dolgoztak ki a vállalatok belső képzéseinek támogatására – ismertette.

A 2021-es terveket összefoglalva az államtitkár hangsúlyozta, hogy a Kkv-stratégiában zászlóshajó-intézkedésként megjelölt programok végrehajtása eredményesen halad. Ennek megfelelően a következő uniós programozási időszakban is lesznek a vállalkozások széles körét megszólító, technológiaváltást támogató pályázatok, mint amilyen a Magyar, high-tech és zöld konstrukció. A szakpolitika elkötelezett továbbá a Magyar multi program és a Zöld nemzeti bajnokok program folytatása mellett is.

Várhatóan már 2021 első negyedévében megjelenhetnek a nagy növekedésre képes vállalkozásoknak szóló, úgynevezett kiválósági pályázatok. Emellett a cégek a jelenlegi divat- és dizájnipari, valamint élelmiszeripari támogatások mintájára a továbbiakban is számíthatnak iparág és tevékenység szerint célzott felhívásokra. A fejlesztési forrásokat egészíti ki a felnőttképzés új rendszere és a vállalatoknak ehhez kötődően nyújtott támogatások – jelezte György László.

A magyar munkanélküliség a negyedik legalacsonyabb az Európai Unióban, mintegy nyolcszázezerrel dolgoznak többen, mint tíz évvel ezelőtt. Az IT-szektorban foglalkoztatottak száma 26 ezerrel, a tudományos tevékenységet végzőké több mint húszezerrel nőtt Magyarországon. A hazai foglalkoztatás tehát elmozdult a magasabb hozzáadott értékű tevékenységek felé. A jelenleg nyilvántartott 52 ezer üres álláshely pedig azt mutatja, hogy a feszesebbé váló munkaerőpiacon a munkavállalók jobb alkupozícióba kerülhetnek, ezáltal a bérük is növekedhet – fejtette ki az államtitkár.

– Azért dolgozunk, hogy Magyarország megerősödve kerüljön ki a járványból, és részben a kormányzati intézkedéseknek, részben a munkaadók és munkavállalók elmúlt hónapokban tapasztalt elkötelezettségének köszönhetően képesek legyünk kanyarban előzni – fogalmazott György László az ITM közleménye szerint.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.