Júniusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a Központi Statisztikai Hivatal nyers adatai szerint 6,2,

Szennyezett ásványvizet hívnak vissza a forgalomból
Semmiképp se igya meg.
Júniusban a kiskereskedelem forgalmának volumene a Központi Statisztikai Hivatal nyers adatai szerint 6,2,
naptárhatástól megtisztítva 5,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakihoz képest.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 7,2, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben három, az üzemanyag-kiskereskedelemben 8,6 százalékkal nőtt az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene az előző év azonos időszakihoz viszonyítva.
Az év első hat hónapja alatt a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – két százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál.
– A bővülés mértéke lényegében megegyezik a tavaly tavasz előtt tapasztalt ütemmel. A gazdaság és a turizmus újraindulása ismét tartósan emelkedő pályára állíthatja a kiskereskedelmet – értékelt Cseresnyés Péter kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleménye szerint.
Felidézték: 2013 nyarától a koronavírus-járvány hazai megjelenéséig több mint nyolcvan hónapon át folyamatosan javult a szektor teljesítménye. A tavaly áprilisi drasztikus visszaesést követően
az idén júniusi az első havi adat, amely úgy mutat a korábbi évekre jellemző ütemű emelkedést, hogy annak mértékét veszélyhelyzeti intézkedések nem torzítják.
Az üzlettípusok közül hosszú idő után fordult ismét növekedőre a ruházati és az iparcikkboltok forgalma. A megélénkülő utazásokkal immár hónapok óta, egyre nagyobb arányban bővül a benzinkutaké. Az e-kereskedelem változatlanul őrzi az elmúlt esztendőben kivívott erős pozícióját. Az online és csomagküldő értékesítés havi teljesítménye a legutóbbi nyolc hónapból hatban haladta meg a korábban soha el nem ért százmilliárd forintot.
– A hazai foglalkoztatás rekordszinten van, közel 4,7 millióan dolgoznak hazánkban, a reálkeresetek több mint száz hónapja emelkednek. Ha az emberek bepótolják tudatosan visszafogott, elhalasztott vásárlásaikat, a kiskereskedelem 2021 második felében felülmúlhatja a válság előtti volumenét. A gazdaság és turizmus újraindítása komoly lökést adhat az ágazat újbóli fellendüléséhez. A háztartások fogyasztásának bővülése hasonlóképpen hajthatja Magyarország megerősödését – tette hozzá Cseresnyés Péter.
– A növekedés nem magyarázható bázisidőszaki adattal, hiszen az előző év azonos időszakát nem jellemezte már visszaesés – hangsúlyozta lapunknak küldött elemzésében Regős Gábor, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. makrogazdasági üzletágának vezetője. – A kiskereskedelmi forgalom emelkedését segíti a harmadik hullám alatt elhalasztott fogyasztás bepótlása, illetve a korlátozások enyhítéséhez kapcsolódóan az átmenetileg bezárásra ítélt munkahelyek megnyitása. A kiskereskedelmi adatok alapján a fogyasztás a második negyedévben jelentős pozitív hatást gyakorolhatott a gazdasági növekedésre. A hatás a következő időszakban is megmaradhat, különösen ha nem lesz szükség a korábbiakhoz hasonló szigorú korlátozások elrendelésére. Ezt támogathatja az, hogy a foglalkoztatás magas szintre tért vissza, így ismét jellemző lesz a munkaerőhiány, amely felfelé hajtja a béreket – vélte a szakértő.
Semmiképp se igya meg.
Tudatosabbak a nyaralók, és ez a Balatonnak kedvez.
Akár 30-35 ezer ember előtt is megnyilhat az út a jelenleginél kedvezőbb lakáshitelek felvételére.
Cél a lehető legnagyobb gazdasági növekedés elérése.
Semmiképp se igya meg.
Tudatosabbak a nyaralók, és ez a Balatonnak kedvez.
Akár 30-35 ezer ember előtt is megnyilhat az út a jelenleginél kedvezőbb lakáshitelek felvételére.
Cél a lehető legnagyobb gazdasági növekedés elérése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.