Amerika retorikája mutat némi sokszínűséget Észak-Korea ügyében

Az amerikai felderítés szerint Észak-Korea harcias retorikája mögött alapvetően az áll, hogy Kim Dzsong Un be kívánja bizonyítani: szilárdan kézben tartja a hatalmat. Obama másként beszél.

BuL
2013. 04. 12. 1:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

James Clapper igazgató, aki 16 amerikai hírszerző szolgálat működését koordinálja, csütörtöki kongresszusi meghallgatásán elmondta: Kína, Észak-Korea szomszédja és hagyományos pártfogója egyre nagyobb csalódottsággal szemléli a phenjani vezető magatartását. Az amerikai kémfőnök a képviselőház hírszerzési bizottsága előtt kijelentette, hogy Kim retorikája azt a hagyományos észak-koreai stratégiát követi, amely fenyegetéssel kívánja tárgyalásra és segélynyújtásra kényszeríteni a nemzetközi közösséget.

– Orosz rulett: az USA bajszát húzogatja Észak-Korea

 

– „Öngyilkosság lenne a fegyveres konfliktus kirobbantása”

 

– Észak-Korea olyan szintre lépett, amilyenre még nem volt példa

 

– Arccal Ázsia felé

 

Őrült hazárdjátékba kezdett Észak-Korea

Úgy vélekedett: a feszültség fokozásával a kommunista rezsim azt akarhatja elérni, hogy a világ ismerje el nukleáris hatalomként. Mint mondta, az ország gazdasága rossz állapotban van, a hadsereg egységeit mezőgazdasági munkára rendelték, és folyamatossá vált az Észak-Koreából elszökő emberek áramlása. A hírszerzési igazgató John Brennan, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) új igazgatója, Michael Flynn tábornok, a Védelmi Hírszerző Ügynökség (DIA) parancsnoka és Robert Mueller, a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) igazgatója társaságában jelent meg a bizottságnak az Egyesült Államok ellen irányuló fenyegetésekről megtartott, éves meghallgatásán.

Az Egyesült Államok diplomáciai úton próbálja meg csökkenteni az Észak-Korea keltette feszültséget, de minden szükséges lépést meg fog tenni a saját és a szövetségesei védelmében – jelentette ki Barack Obama. Az amerikai elnök, aki a Fehér Házban fogadta Ban Ki Munt, az ENSZ – dél-koreai – főtitkárát, rámutatott: ideje, hogy Phenjan véget vessen a harcias magatartásnak és mérsékelje a feszültséget. „Senki sem akar konfliktust látni a Koreai-félszigeten” – mondta. Az ENSZ-főtitkár méltatta, hogy Washington mértéktartó választ adott az észak-koreai retorikára, és sürgette, hogy Kína és más országok, amelyek befolyással vannak Phenjanra, lépjenek fel a feszültség csökkentése érdekében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.