Az már egyértelműnek látszik, hogy önmagában az nem segít, hogy a tavalyi tusnádfürdői beszédében Orbán Viktor miniszterelnök az akkor még csak elnökjelölt Trumpot dicsérte, majd tavaly szeptemberben az Origónak megerősítette szavait. Nyilván az sem csapódott le jól Washingtonban, hogy Havasi Bertalan miniszterelnöki sajtófőnök egy hónappal később – amikor Hillary Clinton demokrata jelölt nagyon vezetett a közvélemény-kutatások szerint – kijelentette, Orbán nem mondta, hogy Trumpot támogatta. Az sem volt célravezető, hogy a magyar kormány a Századvégen keresztül fizette Connie Macket, hogy Magyarország mellett lobbizzon Washingtonban. Úgy fest, nem segített az sem, hogy Navracsics Tibor uniós biztos személyes jó barátja, Gorka Sebestyén az egyik kedvenc tanácsadója Donald Trumpnak. A Fehér Ház június végén nyilvánosságra hozott fizetési listájából kiderült, Gorkán kívül két további magyar nevű személy is dolgozik a Trump-adminisztrációban: Timothy Pataki törvényalkotási ügyekben ad tanácsokat, Caroline Magyarits pedig a Fehér Ház rádiós igazgatója.
Orbán Viktor miniszterelnök jó kapcsolatot ápol az amerikai elnökhöz közel álló izraeli kormányfővel, Benjamin Netanjahuval – ez segíthet közelebb kerülni Trumphoz. Ugyanakkor úgy fest, a magyar diplomácia is kezdi érezni, hogy a Trumppal való találkozó egyelőre csak álom, ezért B terven dolgoznak. A 444 információi szerint a kormány igyekszik Mike Pence-hez közel kerülni, ezért küldik Szemerkényi helyére azt a Szabó Lászlót, aki korábban két évig Pence államában, Indianában dolgozott az Eli Lilly gyógyszergyárnak – amely történetesen az alelnök egyik legnagyobb támogatója. A Pence-hez való közeledés amiatt is fontos és jó irány lehet, mert Trump megbuktatásának ugyan jelenleg kicsi az esélye, de a helyére az alelnök lépne.
Rossz hír
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!