A Pentagon szerződést kötött az USA déli határfalának egy részének újjáépítésére

Az amerikai védelmi minisztérium 646 millió dolláros szerződést kötött egy céggel az amerikai-mexikói határfal egy szakaszának újjáépítésére – tudatta a tárca közleményben szerdán.

Forrás: MTI2019. 05. 16. 7:27
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megbízást egy új-mexikói székhelyű vállalat kapta, amelynek meg kell terveznie és újra kell építenie az arizonai-mexikói határon álló falat. A munka befejezésének határideje: 2020. január 31.

A tárca nem közölte, milyen hosszú ez a falszakasz.

Donald Trump elnök még januárban – miután a kongresszus nem szavazta meg a falépítésre kért összeget – arra utasította a védelmi minisztériumot, hogy csoportosítson át pénzalapokat a falépítésre. Patrick Shanahan ügyvezető védelmi miniszter a múlt héten hagyta jóvá, hogy másfél milliárd dollárt csoportosítsanak át a tárca költségvetéséből egy több mint 130 kilométeres falszakasz megépítésére.

A migrációhoz kapcsolódik, hogy Donald Trump csütörtökön a Fehér Ház Rózsakertjében felvázolta új elképzeléseit a bevándorlási törvény átalakításáról. Az amerikai sajtóban kiszivárgott információk szerint az elnök várhatóan bejelenti majd a vízumlottó gyakorlatának megszüntetését, a bevándorlási kérelmek érdemek (végzettség, szakmai képzettség) alapján történő elbírálásának bevezetését, a zöldkártyával rendelkezők több mint felének amerikai letelepedési engedélyezését.

Lapinformációk szerint az új tervek hónapok óta tartó kidolgozásában részt vett Jared Kushner, a Fehér Ház egyik tanácsadója, aki egyben Donald Trump veje, valamint Stephen Miller belpolitikai tanácsadó, akit a bevándorlással kapcsolatos keményvonalas álláspontjáról ismernek az amerikai politikai életben.

A The Wall Street Journal című amerikai lap értesülései szerint Kushner és Miller a kanadai, az ausztrál, az új-zélandi és a japán bevándorlási politikát is megvizsgálta, és azt kellett megállapítaniuk, hogy az elmúlt években az Egyesült Államokba érkező migránsoknak csak a 12 százaléka volt szakképzett, szemben Kanadával, ahol a bevándorlók 63, vagy Ausztráliával, ahol 68 százaléka tartozott ebbe a csoportba.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.