Emelkedett a munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban

Emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma az Egyesült Államokban a múlt héten.

Forrás: MTI2020. 01. 23. 22:13
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A washingtoni munkaügyi minisztérium csütörtökön közölte, hogy a szezonálisan kiigazított adatok szerint az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma hatezerrel, 211 ezerre kúszott fel a január 18-án zárult héten. Elemzők nagyobb emelkedést, 215 ezres értéket vártak.

Már közel öt éve, 2015 márciusa óta áll 300 ezer alatt ez a szám. A 300 ezer alatti értéket a munkaerőpiac robusztus erősödésének jeleként értelmezik az elemzők. A segélykérelmek számát mérő négyhetes mozgóátlag 3250-nel, 213 ezer 250-re, tavaly szeptemberi mélypontra süllyedt. A mozgóátlag segít kiszűrni az ideiglenes, egyszeri hatásokat.

A tartósan munkanélküli segélyt kérők száma 37 ezerrel, 1 millió 731 ezerre esett a január 11-ével végződött héten. Közel három éve, 2017 április eleje óta áll kétmillió alatt ez a szám, tükrözve a munkaerőpiac feszességét. A tartósan munkanélküli segélyt kérők számát mérő négyhetes mozgóátlag viszont kétezerrel, 1 millió 757 ezer 750-re nőtt. Ez a szám is közel három éve áll kétmillió alatt.

Az amerikai gazdaságban 145 ezer új munkahelyet teremtettek tavaly decemberben, jóval kevesebbet a novemberi 256 ezernél. A foglalkoztatottság növekedésének lassulását egyrészt a megfelelően képzett munkaerő hiányának, másrészt pedig a feldolgozóipart kedvezőtlenül érintő kereskedelmi feszültségeknek tudják be elemzők.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.