Hónapokon belül bibliai mértékű éhínség sújthatja a világot az ENSZ szerint. A világszervezet arra figyelmeztetett, hogy a koronavírus-járvány további 130 millió embert taszíthat az éhhalál küszöbére – számolt be róla a CNN.
Mint írták, a legrosszabb forgatókönyv szerint az éhínség három tucatnyi országot is sújthat, és tíz állam lakosságából pedig már most több mint egy-egymillió főnek nincs meg a napi betevője.
A Covid–19 járvány, és annak különböző következményei – köztük a gazdasági válság, a nemzetközi segélyek elapadása, valamint a bezuhanó olajárak – hatalmas méretű élelmiszerhiányhoz vezethetnek, ezért azonnali lépésekre lenne szükség a világszervezet szerint. Az ENSZ alá tartozó World Food Programme (WFP) becslése szerint, idén akár a 130 millió fő kétszerese is krízis szintű éhezéssel nézhet szembe. Így összesen egymilliárd fölé nőhet a huzamosabb ideig éhezők száma. A WFP szerint 55 országban áll fenn a tömeges éhínség veszélye, amit az is súlyosbít, hogy ezen államok egészségügye is rossz állapotban van, és a legyengült embereket nem tudnák megfelelően ellátni a tömeges megbetegedések esetén.
Fotó: Reuters
A legveszélyeztetettebb országok között említették Jement, Szíriát, Afganisztánt, Etiópiát, Szudánt, Nigériát, valamint Venezuelát is, amelyeknek eddig nem kellett olyan mértékű koronavírus-járvánnyal szembenézniük, mint a jóléti államok többségének. Amennyiben ezekben a régióban is erőteljesebben terjed a SARS-CoV–2 pandémia, a lezárások és az egyéb korlátozó intézkedések katasztrofális következményekhez vezethetnek, mivel sok országban a külföldön dolgozók hazautalásai egész családoknak jelentik az egyetlen bevételt.
A turizmus a korlátozások által egyik leginkább érintett szektor, amelynek beomlása egyes országokban szintén milliók egzisztenciáját lehetetleníti el.