info
Duna televízióMiklósa ErikaMagyar Zene HázaBatta András

A magyar zene története – Új zenei műsor a Dunán Miklósa Erikával

Hiánypótló tematikus műsor indul a Dunán március 25-én Miklósa Erikával. Bartók Béla születésének napján Batta Andrással a magyar zene nyomába ered, és a zeneművészet korszakait és műfajait az őskortól egészen napjainkig mutatja be népszerű művészekkel és zenei produkciókkal. A szombatonként 9:15-től látható A magyar zene története című ismeretterjesztő műsor a Magyar Zene Házából jelentkezik.
locationDuna Televízió
clockmárcius 25. szombat 9:19 - március 25. szombat 9:45

A közmédia a kulturális missziója részeként a magyar zene történetének eddigi legátfogóbb bemutatására készül. A magyar zene története című új műsorban Miklósa Erika Kossuth- és Liszt Ferenc-díjjal, valamint a közmédia Dohnányi Ernő-díjával elismert koloratúrszoprán operaénekes várja a nézőket szombatonként a Dunán. Miklósa Erikát láthatták már a Virtuózok című klasszikus zenei tehetségkutató zsűritagjaként, valamint a Partitúra társműsorvezetőjeként. Első önálló műsorában a számára legkedvesebb művészeti ág hazai vonatkozásait, a magyar zene múltját és jelenét ismerhetik meg.

Az adások állandó közreműködője lesz Batta András Erkel Ferenc- és Széchenyi-díjas zenetörténész, a Magyar Zene Háza ügyvezető igazgatója. Az ismeretterjesztő műsornak a Közmédia Év Embere 2022 Díjas tervező, Sou Fujimoto mesterműve ad otthont.

A nemcsak korszakokon, hanem stílusokon és műfajokon átívelő kalandozások során szakértők és művészek lebilincselő anekdotái tárják fel a magyar zene történetét, az őskortól napjainkig, a klasszikustól egészen a könnyűzenéig. Az őskor zenei világába Szlama László Junior Prima díjas  népzenész, kobozművész kalauzolja a nézőket, a népzene térképét Bognár Szilvia eMeRTon- és Artisjus-díjas népdalénekes rajzolja fel, a húsvéti adásban pedig Sztankó Attila plébános, a Gregorián Társaság elnöke beszél a gregorián múltjáról és jelenéről.

A riportok mellett zenei produkciók hozzák közelebb a nézőkhöz a zenei a korszakokat. Az első adások fellépői a Kamara Virtuózok nyertese, a TanBorEn Trió, az Erdőfű Népi Kamarazenekar, amely a Kárpát-medencei falvakban élő magyarság és a velük szorosan együtt élő szomszédos népek vonós zenei hagyományát hivatott továbbörökíteni, valamint a Budapesti Énekes Iskola vegyeskórusa.

További program lehetőségek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.