A közelgő ünnepi roham előtt érdemes jó áron hűtőszekrény után nézni, ha egy ideje már fontolgatjuk a vásárlást. Valaki az egyajtós mellett voksol, vannak olyanok, akik a kétajtós kiszerelést kedvelik. Mindezek mellett a kínálat igen sokrétű. Az alábbiakban a Lakáskultúra cikkével segít abban, hogy milyen szempontok alapján tudunk jó terméket vásárolni reális áron.
Milyen típust vegyünk?
Itt első körben azt kell eldöntenünk, hogy milyen rendszerességgel lesz használva a hűtőszekrényünk. Aztán lehet azon gondolkodni, hogy közepes hűtő fagyasztóval, alul vagy felülfagyasztóst, vagy a nagyméretű, „side-by-side” terméket szerezzünk be. Ennél a típusnál az ajtók egymás mellett találhatók, ha elég nagy a hely a családi házban vagy társasházi lakásban ez a verzió jó választás lehet. Előnye még a rengeteg tárolóhely, ugyanakkor ezek a készülékek már prémiumtermékként kerülnek forgalomba. Mellettük szól, hogy számos extra funkcióval rendelkeznek: érintőképernyős, vízadagoló, elektronikus vezérlés, „smart-mód”, ECO-üzemmód, gyerekzár vagy ha a nyitva az ajtó, akkor bekapcsol az érzékelő.
Az intelligens hűtőszekrények csatlakoznak a WI-FI-hez, fel vannak szerelve belső kamerával, így láthatjuk – akár egy okostelefonos app segítségével – a hűtőszekrény belső részét, amikor épp nem vagyunk otthon. Távoli hibaelhárítási lehetőségeket is kínálhatnak, vagy érintőképernyős felülettel rendelkeznek az eszköz elején. Ha előnyben részesítjük a modern technológiát, akkor szerezzünk be ilyen készüléket.
Rengeteg különböző funkció és extra közül válogathatunk
Fotó: pexels
A borhűtőket lényegében a palackozott borok tárolására alakították ki, ha a családban sokat fogyasztunk bort, akkor célszerű ilyen terméket vásárolni. Dizájnosak, de funkciójukat tekintve egysíkúak.
Abban az esetben, ha sok fagyasztani való ételünk van és hosszabb távon gondolkodunk a tárolásban, akkor ajánlott a hűtőládát venni. Családi házakban legalább egy mindig van, egyrészt kell hozzá a hely, másrészt pedig nagy ételeket (pl.: fagyasztott egész csirke, vagy vadak) tudunk eltenni. Társasházakban ritka az ilyen készülék, mivel nagyon kevés a rendelkezésre álló hely.
Az elektronikus vezérlés, LCD kijelző, magas hőmérséklet riasztás (hang és kijelző), belső világítás, kézi leolvasztás, gyorsfagyasztás funkció egyaránt jellemző rájuk. Hátrány lehet a magas zajszint (45 dB) – a hűtőszekrények jellemzően 38-40 decibelen működnek, vannak azonban egészen csendes készülékek: 34-35 dB. Azonban a leghasznosabb tulajdonsága a tárolási kapacitása.
Fontos szempont az energiafogyasztás
Az energiahasználatot A +++ -tól D-ig (a termékeken nagyobbrészt a zöldtől a piros színig jelölik) terjedő intervallum, és jelzik a készülék energiahatékonyságát (pl.: A+ 25%-kal kevesebb energiafogyasztás, A++ pedig 40%-kal kevesebb energiahasználat). Az energiaértékeket a hűtőszekrények teljesítményéhez viszonyítva kalkulálják, ezért gondoljunk arra, hogy egy kisebb hűtőszekrény-fagyasztó üzemeltetése jóval hatékonyabb, mint egy nagyobb vagy magas energiafogyasztású. Az a lényeg, hogy olyan kialakítású hűtőszekrényt vegyünk, amelyre leginkább igényünk van. Ha egyszerre sok fagyasztani kívánt dolgot teszünk bele az áramfogyasztás jelentősen megnőhet, de a megfelelő hőfok elérése után már nem fogyaszt annyit.
A teljes cikk ITT érhető el.