Betelt a vásárhelyi cicalak, a lakóinak sürgős segítség kell

Több mint száz segítségkérés érkezett július 13-a óta a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületéhez, főként macskákkal kapcsolatban, azonban örökbefogadás egy sem történt. Ennyi cicát képtelenek befogadni és biztonsággal elhelyezni.

Forrás: delmagyar.hu2020. 08. 15. 19:57
null
Teddy a cicalak egyik lakója Forrás: Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Balogh Ernő, az egyesület elnöke elmondta, hogy minden segítségkérést alaposan megvizsgálnak, és a szervezet lehetőségeihez mérten segítenek. Több utcai cica ivartalanítása már megtörtént az elmúlt hetekben is, több pedig folyamatban van. Van, ahol csapdázni kell, hiszen annyira vadak az állatok.

Az elnök kiemeli, hogy összesen nyolcszáz négyzetméteres területen működnek, ahol egy tizenöt négyzetméteres cicalakot tudtak tavasszal vásárolni az adományozók segítségével. Ez a cicalak most betelt. Nincs örökbefogadás, így sajnos új állatot sem tudnak befogadni, hiszen nem tudják hová tenni az új állatokat biztonsággal. Az egyesület nem áll kapcsolatban olyan külföldi szervezetekkel sem, amelyek havi rendszerességgel szállítanák ki az örökbe fogadható állatokat.

A szervezet szomorúnak tartja, hogy több állatbarát, más szervezet aktivistái negatív színben tüntetik fel az immáron nyolc éve működő egyesületet csupán amiatt, mert kis létszámmal működtetik a központjukat. Szeretnék, ha végre mindenki megértené, hogy ez nem verseny és nem a mennyiségi állatvédelemről kell hogy szóljon. Mindenki annyi állatot fogad jó esetben, amennyit becsülettel el tud látni önerőből, az állatbarátok támogatásaiból. Ezt önként, az állatok iránt érzett szeretetükből adódóan vállalták fel, nem kötelességük, nem dolguk.

Teddy, a cicalak egyik lakója
Fotó: Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete

A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete pár éve vásárolta meg üres telkét a város szélén, ahol csak gaz volt, sem kerítés, sem villany, sem egy darab épület. Mindent a nulláról kellett kezdeniük, és büszkék arra, hogy a főállatorvos hivatalosan is engedélyezte 2019 tavaszán a központot, amely jelenleg minimenhelyként is üzemel. Több mobil épületet kellett felhúzniuk, megvásárolniuk, amelyek fából vagy fémből készültek, hiszen normális épület építtetésére, amely például téglából készülne, nincs pénz.

Folyamatosan fejlesztik a területüket, jövőre pályázni is szeretnének az agrárminisztériumi pályázatra, amelyet minden évben kiírnak állatmenhelyek, ebrendészeti telepek korszerűsítésére.

A szervezet minden állatbarát, más állatvédelmi társaság munkáját nagyra becsüli, amelyek tisztességgel látják el a befogadott állataikat és biztosítanak nekik minden alapvető állatorvosi ellátást, a többi között az ivartalanítást. Hozzáteszik, sajnos a mai napig nagyon sokan adnak örökbe ivarosan kutyát vagy cicát, és ez nagy baj, hiszen így az állatvédelmi tevékenység nem ér semmit. Az egyik fő cél a megelőzés lenne, hogy ne szülessenek beteg, szenvedő állatok, akik az utcán vagy a zsúfolt menhelyeken kötnek ki. Ez lenne a munka lényege!

Aki örökbe szeretne fogadni a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületétől egy kutyát vagy cicát, az az [email protected] email címre írhat, vagy a közösségi oldalukra privát üzenetben. Aki örökbefogadással nem tud segíteni vagy esetleg nem felel meg az örökbefogadás feltételeinek, de szeretné támogatni a gazdátlan négylábúakat, a 10700158-67637539-51100005-ös (CIB Bank) számlaszámra juttathatja el adományát.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.