A kínai nagy falat előtt a válogatott

Élesedik a helyzet az olaszországi női kézilabda-világbajnokságon, mától ugyanis már nem lehet hibázni, a nyolcaddöntőtől csak a győztes válogatottak folytathatják küzdelmüket az érmekért. A magyar válogatott ellenfele a feljövőben lévő kínai csapat lesz.

2001. 12. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gondterhelten készül az olimpiai ezüstérmes magyar válogatott a negyeddöntőre. Bár csapatunk a csoportmérkőzéseken csak egyszer kapott ki – Svédországtól –, ennél nyugtalanítóbb, hogy egyszer sem játszott igazán jól, eddig hullámzó teljesítményt nyújtott. Mocsai Lajos szövetségi kapitány szerint a gondot az okozza, hogy a lányok a mérkőzéseken csak negyven percig játszottak jól, ilyen teljesítmény viszont a kieséses rendszerben már végzetes lehet.
A válogatott szereplését valószínűleg befolyásolta, hogy a világklasszis Radulovics Bojana a spanyolok elleni csütörtöki mérkőzésen megsérült, bokaszalag-húzódást szenvedett. Radulovics hétfőn már kocogott, de csak a mai mérkőzés előtt dől el, hogy játszhat-e Kína ellen. Előfordulhat, hogy csak csütörtökön vállalhat szerepet (a papírforma Oroszországot ígéri ellenfélnek).
Persze, ehhez előbb le kell győzni Kínát, amellyel a magyar válogatott eddig kétszer mérkőzött meg. Az 1995-ös budapesti világbajnokságon nagyon szoros mérkőzésen, 21-20-ra sikerült legyőzni az ázsiai együttest, két évvel később a norvégiai vb-n viszont biztosan, 34-25-re nyertünk. Azóta viszont jelentősen javult a kínaiak játéka, mert a 2008-as pekingi olimpiára készülve a kézilabdát is kiemelten kezelik náluk. A válogatott szövetségi kapitánya a dél-koreai Csun lett, akinek irányításával – 1995-ben – hazája válogatottja Magyarországot legyőzve lett világbajnok. Csun vezérletével a kínai lányok sokat fejlődtek, igaz, csoportjukban csak a harmadik helyet szerezték meg, de legyőzték Hollandia (24-23), Macedónia (32-25) és az Európa-bajnoki ezüstérmes Ukrajna (32-29) legjobbjait.
Mocsai Lajos derűlátó, de óvatosságra int, véleménye szerint a kínai válogatott kellemetlen ellenfél lesz, mert gyors mozgásra alapuló stílusban játszik. A játékosok nagyon fegyelmezettek, ezért nehéz lesz feltörni a védelmüket.

A mai nyolcaddöntők párosítása. Trento: Magyarország–Kína, 18 (Sport 1), Oroszország–Olaszország 20,30. Bolzano: Ausztria–Szlovénia, 18, Dánia–Angola, 20,30. Merano: Brazília–Jugoszlávia, 18, Svédország–Hollandia, 20,30. Bressanone: Spanyolország–Franciaország, 18, Norvégia–Koreai Köztársaság, 20,30.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.