A Kispestet nem lehet kétszer elutasítani

Tizennégy évi futball és tizennégy évi – egy négy hónapos menedzseri időszakot leszámítva – szünet után visszatért Kispestre Détári Lajos, akinek feladata az, hogy – többek között – az Eintracht Frankfurtnál, az Olympiakosznál, az Anconánál, a Bolognánál és a Genoánál szerzett tapasztalatait hasznosítsa, és persze imázsával visszaadja a vonzerőt az egykori sikerklubnak.

Nemes Károly
2002. 01. 04. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Labdarúgás -

Bajnokok nem leszünk egyik pillanatról a másikra – fogja viszsza a lelkendezőket az egykori középpályás. – Az is egyértelmű, hogy nem Owenekkel és Raúlokkal dolgozom. Ugyanakkor mindig hangoztatom, pozitívan kell hozzáállni a magyar játékosokhoz is, hogy a szükséges munkát megfelelő minőségben és mennyiségben el tudjam végeztetni velük. Ez alapvető dolog, az eredmény csak másodlagos.
– Miért húzódott napokig a megegyezés?
– Bár én voltam az egyedüli jelölt, úgy éreztem, Koncz László, az egyik tulajdonos az ünnepek után akarja bejelenteni a változást.
– Igaz, hogy fél évvel ezelőtt már visszatérhetett volna Kispestre?
– Igen, akkor arról beszéltünk a tulajdonosokkal, hogy én váltom Szurgent Lajost. Azért nem jöttem végül, mert ragaszkodtam a stábomhoz, de csak rám számítottak. Időközben Csepelen is sok minden megváltozott, és persze a Kispestnek nem lehet kétszer nemet mondani…
– Ha jól tudom, most négy-öt segítője is lesz.
– Valóban, és nem is tudom, mit kezdünk majd egymással az edzésen, mert én szeretem magam irányítani a gyakorlatokat és dolgoztatni a játékosokat.
– A tulajdonosok milyen jövőképet tudtak felvázolni önnek? Pletykák szerint a csapat elköltözhet Kaposvárra.
– Megnyugtattak, nincsenek ilyen terveik, s bevallom, a költözésről szóló híreket én sem hittem el, bármennyire nehéz helyzetben is volt a klub. Az viszont még kérdés, mikor kezdődik el a pálya felújítása, és hogy tavasszal „albérletben” kell-e játszanunk.
– Milyen terveket tűzött a csapat elé?
– Ezekről nem szívesen beszélek, mert jobban meg kell ismernem a játékosokat, a környezetet, és persze sok függ attól, milyen erősségű kerettel kezdhetjük a tavaszi idényt. Ha a formánkat stabilizálni tudjuk, biztosan nem kell félnünk a kieséstől, de nagy bátorságra lenne szükségem, hogy kijelentsem: bejutunk az első hat közé.
– A játékoskeretből eddig Piroska távozott Újpestre. Ő veszteségnek számít?
– Egyetlen játékoshoz sem ragaszkodom, mert a futball üzlet, és a tulajdonosok joga eldönteni, kit vesznek meg, és kit adnak el. Azt persze tudniuk kell, hogy a kiárusítás az eredményesség rovására mehet. Én mindenben partner vagyok, ám azt is tudom, hogy hiába igazolunk akár négy-öt játékost is, ha nem jönnek az eredmények, akkor az edzőt küldik el.
– Gondolt arra, hogy azért esett önre a választás, mert a szurkolók már csak a személye miatt is kíváncsiak lesznek a csapatra?
– A sikeres játékosmúlt egyetlen pályája elején lévő edzőnek sem elég, a szurkolókat a látványos játék és a győzelmek hozhatnák vissza a stadionba. Úgyhogy nekem is bizonyítanom kell.
– Akadnak olyan szurkolói csoportok Kispesten, amelyek szerint ön büszkébb az FTC-nél eltöltött négy hónapra, mint a kispesti 14 évre…
– Ez természetesen nem így van. Amikor a Ferencvárosba szerződtem, akkor visszatérhettem volna Kispestre is, csak az akkori vezetők nem akarták. Tény, miattuk sok jó játékos távolodott el ettől a klubtól. Az viszont igaz, hogy ősszel a Fradi öregfiúk csapatában játszottam, mert sok barátommal lehettem együtt. Ha viszont tavasszal is folytatnám, az tényleg fura lenne.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.