- Asztalitenisz -
Tóthnak a női egyes fináléjában nem volt esélye a 38 éves kínai születésű játékos ellen, csak egy játszmát tudott nyerni. A honosított Ni 1998 után második Eb-aranyérmét szerezte egyesben. Az elődöntőben Tóth az európai rangsorvezető, a Statisztikában légióskodó horvát Boros Tamarát győzte le 4:2-re (6, 3, 5, -8, -4, 5).
„Pályafutásom során itt Zágrábban játszottam a legjobban” – mondta a találkozó után Tóth. – „Nit is legyőzhettem volna, de ő nem hajlandó a legjobb európaiakkal együtt edzőtáborozni, nehogy ellessék a játékát.”
A másik ágon Bátorfi Csilla nem tudta legyőzni a későbbi címvédőt, talán ha megismételte volna a román Steff elleni, negyeddöntőbeli játékát. Így azonban csak egy szettre futotta erejéből. A harmadikban 7:10-ről egyenlített, majd vezetett is, de nyerni nem tudott, végül 4:1-re kikapott (3, -14, 13, 6, 4). Bátorfi számára a csapatversenyben és az egyesben szerzett két bronzéremmel ért véget az Eb.
Tarján András szövetségi kapitány elégedett a nők teljesítményével: „Tóth második helye mellett Bátorfi Csilla bronzérmes lett. A többiek a papírformának megfelelően szerepeltek, a jobb eredményhez már bravúrra lett volna szükség.”
Női párosunk tagjai mintha csak az előttük álló női egyes elődöntőre összpontosítottak volna, a páros negyeddöntőjében csak 1:0-ás és 2:1-es vezetésre telt erejükből a litvánok ellen. A hatodik játszmában 7:10-nél még két mérkőzéslabdát hárítottak, de egyenlíteni már nem tudtak.
Női egyes, döntő: Ni (luxemburgi)–Tóth 4:1 (4, 5, -9, 6, 3). Női páros, negyeddöntő: Garkauskaite-Budiene, Prusiene (litván)– Bátorfi, Tóth 4:2 (-6, 6, -2, 8, 8, 9). Férfi páros, döntő: Fejér-Konnert, Boll (német)–Blaszczyk, Krseszewski (lengyel) 4:0 (12, 9, 6, 4).
Magyar szurkolók, román buzdítás – ez a CFR Pakson is
