- Labdarúgás -
Rio Ferdinand átigazolási sztorija egyébként már a világbajnokság óta napi témát jelentett Angliában, talán már a fogadóirodáknál is nagyban ment a fogadás arról, hogy a hátvéd hol folytatja a pályafutását. A kérők nem akárkik voltak: jelenlegi klubja, a Leeds nehéz szívvel vált volna meg legnagyobb értékétől, de eközben a Manchester United és az Arsenal is megkörnyékezte a játékost. Az ügyet némiképp egyszerűsítette, hogy a Leeds komoly adósságokat halmozott fel, így az ottani vezetők nem rejtették véka alá: jó pénzért elengedik Ferdinandot.
Időközben az Arsenal kiszállt a versenyfutásból, ráadásul a Manchester United nem csupán a Leedsnek, hanem a védőnek is remek ajánlatot tett. Felajánlották, hogy ha náluk folytatja, akkor az eddigi, heti 35 ezer fontos fizetését 60 ezerre emelik. Mondani sem kell, Ferdinandot is felkavarták a történtek, napok óta „tanácsadásra” járt, családjával, barátaival és játékostársaival teadélutánokon vitatta meg a helyzetét. Korábbi trénere, Harry Redknapp – aki egykor a West Hamnél egyengette Ferdinand karrierjét – is a segítségére sietett.
– Semmit sem változott, ugyanolyan jópofa srác, mint amilyen tizennégy évesen volt – mesélte korábban Redknapp. – Most nagy dilemma előtt áll, de nincs rossz helyzetben, hiszen két nagyszerű klub verseng érte. Szerintem Ferdinand inkább a Manchesterhez menne, és én is ezt tanácsoltam neki.
Nem mintha a Leedsnél rosszul érezte volna magát, ráadásul a David O’Leary helyére érkezett új edző, Terry Venables ragaszkodása tovább nehezítette az elszakadást.
De hogy miért marakodtak ennyire a védőért? Nos, Ferdinand 18 évesen a West Ham színeiben debütált a Premier League-ben. Tehetsége korán kitűnt, de a fiatalságából adódó szertelensége miatt az első két évében még nem kapott állandó helyet a „kalapácsosok” védelmében. A szakértők ettől függetlenül már ekkor úgy látták, ő lehet az, aki Tony Adamset pótolhatja a válogatott hátvédsortengelyében. 1996-ban az ifjúsági világbajnokságon bronzérmet nyert, a felnőtt válogatott akkori kapitánya, Glenn Hoddle már abban az évben meghívta volna a keretbe, de Ferdinandnak akkoriban ittas vezetés miatt éppen a bíróságon akadt némi elintéznivalója. A debütálás így egy évet csúszott, csak 1997-ben Kamerun ellen mutatkozhatott be.
A következő esztendőben tagja volt a franciaországi világbajnokságon szerepelt 22-es angol keretnek, de nem kapott játéklehetőséget. Két év múlva 18 millió fontért a Leedshez került – noha a Barcelona és a Real Madrid is csábította. Ekkora összeget korábban még nem fizettek védőért. A klubnál 2001-ben pazar teljesítményt nyújtott, nagy érdemei voltak abban, hogy a Leeds a Bajnokok Ligája elődöntőjéig menetelt. Eközben végre helyet harcolt ki magának az angol válogatottban, hat vb-selejtezőn játszott, és nem volt kérdéses, hogy a világbajnokságon ő lesz a gárda hátsó vezére. Ferdinand jól is játszott, Angliát a negyeddöntőben a későbbi győztes Brazília állította meg. Amióta a vb-láz alábbhagyott, a szigetországban főképp Ferdinandról cikkeztek. Az angol újságok ma már tényként közlik: a hátvéd a Manchestert választotta, s így újabb rekordot állít fel.
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal
