Már regóta a levegőben lógott, hogy elfajul a kezdetben viszonylag csendes szópárbaj a román labdarúgó-válogatott éléről távozott, majd Lisszabonban, a Sportinggal bizonyított Bölöni László, valamint az új-régi szövetségi kapitány, a csapatával az 1994-es amerikai vb-n figyelemre méltóan szerepelt Anghel Iordanescu között, aki nem éppen a legnagyobb szeretettel és elragadtatással beszél a volt 108-szoros válogatott Bölöni játékosi és edzői tevékenységéről.
Mostani, lassan-lassan elfajuló csatájuk úgy kezdődött, hogy Iordanescu kijelentetette: feltétlenül számít a Sporting Lisszabonnál súlyos sérülése miatt 7 hónapot kihagyott Marius Niculaera. Amikor Bölöni értesült elődje-utódja szándékáról, azt üzente, hogy „jobb lenne, ha Mariusra nem tartanának igényt ebben az idényben”. Iordanescu sem késlekedett a riposzttal: „Nem arról van szó, mi jobb s mi kevésbé jó, az sem számít, hogy ki mit akar és mit nem, ezért, ha a játékos meggyógyult, Laci gondolkozzék el még egyszer Niculae dolgán”. A válasz ismét kapásból érkezett Bölönitől Lisszabonból: „Ha majd eljön a keret összehívásának ideje, meglátjuk, mit tehetünk, egyelőre unom ezt a kérdést!”
A két hajdanvolt csapattárs között (együtt játszottak a Steauában az 1986-os, nyertes sevillai BEK-döntőben is a Barcelona ellen) nem új keletű a nézetkülönbség. Iordanescu makacsul kitart amellett, hogy Bölöni okolható az idei vb-részvétel elszalasztásáért. Mert, úgymond, túl korán és túl gyökeresen fiatalított. Bölöni ellenérve: Milánóban, az olaszok elleni selejtezőn éppen a Iordanescu óhajtotta öregeket szerepeltette és csúfos vereség (0-3) lett a vége.
Bölöninek egyébként Lisszabonban sem fenékig tejföl az élete, a Sporting góllövésben igencsak jeleskedő támadójával, Mario Jardellel gyűlt meg a baja. A brazil játékos, aki egyszerűen nem hajlandó edzésre járni, mi több, a bajnokságot megelőző kötelező orvosi vizsgálatra is erőszakkal kellett elvinni, azzal a kéréssel állt a klubvezetők elé, hogy emeljék föl az éves fizetesét 2,7 millió euróról 3,2 millióra. Ezt már Bölöni sem tűrte szó nélkül, noha elismerte, hogy Jardel a legutóbbi idényben sokszor kisegítette az együttest remekbe szabott góljaival. Megálljt parancsolt tanítványának, aki időközben más kluboknál is hiába próbálkozott. Bölöni, hogy enyhítse Jardel helyzetét, sokáig a válását hozta föl mentségül viselkedésére a klubvezetők előtt, még úgy is, hogy mindenki tudja: a játékos pénzéhes, telhetetlen.
Aztán végül az edző bekeményített: „Betelt a pohár! Jardel becsapott. Szerződése van a klubunkkal, a Sporting alkalmazottja. Azt hittem, időben rendezi a helyzetét. Nem tette meg, így magára vessen. Kétféleképpen távozhatott volna tőlünk: a főbejáraton át vagy a hátsó kapun. Ő, rosszul megválasztott tanácsadóira hallgatva, az utóbbit választotta.”
Mondta mindezt annak tudatában, hogy a Sporting előtt rendkívül nehéz akadály áll, hiszen jön az Internazionale elleni BL-selejtező.
Bölönit látszik igazolni az is, hogy közben más klubok kapui is bezárultak Jardel előtt.
Exclusive: We Asked Sergey Lavrov When Russia Plans to Attack Europe
