- Vízilabda -
Bodnár Zsigmond, a Westel vezérigazgató-helyettese, a Domino-BHSE elnöke kiváló rétor. Ha először teszi be a lábát a pólósok közé, és úgy mondja el szombati programbeszédét, mint az egyik alelnökjelölt, valószínűleg akkor is „csont nélkül” megválasztják. Az egyik legfőbb várható haszonként azt jelölte meg: nincs olyan cég az országban, amellyel a társelnöknek megválasztott Bordás György (az ING Magyarország Pénzintézet vezérigazgatója), a másik új alelnök, Beck György (a HP Magyarország elnök-vezérigazgatója), vagy ő ne lenne kapcsolatban. Ezt akár úgy is értelmezhették a klubok megjelent képviselői: „Ha szponzor kell, csak szóljatok!” Mindenesetre, amenynyiben a három üzletember tervei megvalósulnak, a hazai szövetség szervezetileg, pénzügyi, gazdasági téren, menedzselésében, a klubok szolgálatában etalon lehet a többi sportág számára. Még nemzetközi szinten is jól járhat a vízilabda, ugyanis Bodnár Zsigmond „globális klubszövetség” szervezéséről is beszélt, a népszerűségében kissé terepet vesztett póló felvirágoztatásáért. Szép jövőkép…
Az elnökséget 14 fősre bővítette a közgyűlés. Társelnök lett Bordás György, alelnök Bodnár Zsigmond és Beck György, elnökségi taggá választották Farkas Balázst, az Euroleasing (a Vasas egyik főszponzora) vezetőjét, Papp Albertet, az FTC szakosztályelnökét, illetve Subasitz Mihályt, akitől azt várják, hogy a sportágon belül működő bizottságok közötti kapcsolatokat rendbehozza, mert ezen a téren bizony komoly problémák adódtak.
A legtöbb bírálatot Lutter István ligaelnök fogalmazta meg, aki szerint az utóbbi két évben nem működött jól a gazdasági bizottság, a reklám-marketing bizottság, nem vált ténylegesen funkcionáló testületté a tanácsadó bizottság. Martin György elnökre és közvetlen munkatársaira túl nagy teher hárult, a feladatok kifogástalan ellátása fizikailag lehetetlenné vált. Sportdiplomáciailag az elmúlt időszak Lutter szerint minősíthetetlen, a nemzetközi szervezetek hatvan választott képviselőjéből csupán kettő magyar.
Martin György elnöki beszámolójából kiderült, hogy a szövetség költségvetése 2001-ben jelentősen emelkedett, a saját reklámbevételek például több mint 252 millió forintra rúgtak, ennek nagyjából a felét a margitszigeti Európa-bajnokságra sikerült összegyűjteni. Az akkori kormány összesen több mint 60 millióval segítette a rendezést. A Magyar Olimpiai Bizottságtól 57 millió forint támogatást kapott a vízilabda, amely a pontszámítási rendszer alapján a harmadik helyen áll a sportágak rangsorában. Nem fogadta el a közgyűlés az ellenőrzési bizottság beszámolóját, mert a testület 2003-ra halasztotta az Eb költségvetésének átvizsgálását, ezzel saját munkatervét nem teljesítette. Bodnár István elnök sebtében le is mondott. Jóváhagyták viszont Bérczes Róbert, a Honvéd–Vasas-ügy miatt már korábban lemondott fegyelmi bizottság volt elnökének jelentését.
Exclusive: We Asked Sergey Lavrov When Russia Plans to Attack Europe
