A legfontosabb célon, a célba érkezésen túl a gyári csapatokat követő boly élmezőnyében szeretne végezni a 2003. január 1-jén induló Dakar-ralin Szalay Balázs és Laklóth Aladár, akik az Egyiptom-ralin aratott győzelmük után tegnap bemutatták autójukat is. A csapat szerelői a tájékoztatón darabokra szedték a Chevrolet Corvette típusú, 380 lóerős járművet, amelyet a legutóbbi Dakar-rali óta továbbfejlesztettek, és Szalay szerint nagyjából készen áll a megméretésre.
„A kocsi rendben van, a hátralévő hetekben jelentős mennyiségű pótalkatrészt kell még legyártanunk hozzá. A versenyen lesz egy pihenőnap, akkor szinte mindent kicserélünk majd. A kamionnal azonban, amelyet a MAN-től kapunk, még elég sok a munkánk, a gyár a napokban kérte vissza a jármű motorját, mert a tesztek alapján valószínűleg még javítani akarnak rajta.”
A 2000-es versenyen sikeresen célba érkezett pilóta hozzátette, hogy a sivatagi kalandra 60 millió forintot irányoztak elő, a látványos előrelépéshez azonban több mint százmillióra lenne szükség. Összehasonlításul: Jean-Louis Schlesser, a Dakar kétszeres győztese a hivatalos adatok szerint hatmillió dollárból (!) gazdálkodhat.
Miközben Szalay Balázs már az ötödik Dakar-ralijára készül, navigátora, Laklóth Aladár, a Madách Színház 42 éves tagja újonc.
„Szükségünk volt arra, hogy részt vegyünk egy komoly sivatagi versenyen a január elsejei rajt előtt – utalt az egyiptomi futamra Laklóth. – Korábban azt hittem, a sivatag mindenhol egyforma, aztán rá kellett jönnöm, hogy olyan változatos, mint bármilyen más terep. Sokat tanultam Balázstól, akit sem a portugáliai, sem a spanyolországi versenyen nem éreztem annyire magabiztosnak, mint Egyiptomban. Neki lételeme a sivatag, de én is föltaláltam magam. Az utolsó napon hatodikként érkeztünk egy olyan helyre, ahol mindenki elveszítette a fonalat. A műszer mutatta az irányt, de arra nem mehettünk, nekem kellett döntenem. A megérzésemre hallgattam, és szerencsém volt. Mire leértünk, az élen álltunk.”
A színész szerint fizikailag mindketten készen állnak az útra, így a hangsúly most már leginkább a szellemi állóképességen van.
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal
