Csodatévő Vásárhelyen

Halász Miklós
2002. 11. 21. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pillanatnyilag az idei szezon meglepetéscsapata a Liss-Hódmezővásárhely női kézilabda-együttese, amely megverte a bajnokaspiráns győri gárdát, és szoros eredményt ért el a legjobbak ellen. Így jelenleg a tabella ötödik helyén áll, és a vezetőség azt szeretné, ha ezt a pozíciót megőrizné, jövőre pedig kijutna a nemzetközi porondra, az EHF-kupába.
Érthető, hogy mostanság népünnepélybe torkolltak a mérkőzések Hódmezővásárhelyen, és a téli pihenő előtt úgy búcsúztak el a lányok közönségüktől: a folytatás még jobb lesz. Büszkék is a drukkerek az NB I-es csapatra, amely 2001-ben jutott fel az élvonalba, és meglepetésnek számít sikersorozata. Ma már nemcsak az a cél, hogy megmérettesse magát a Vásárhely a nemzetközi porondon, hanem a vezetők arra is gondolnak, két éven belül a hazai bajnokságban dobogón zárhat az együttes.
Vannak, akik a vásárhelyi csapatot egyenesen a Hypo Niederösterreich magyar „hasonmásának” tartják, és az egyesület elnöke, Pintér József, valamint a Hypo menedzsere, Gunnar Prokop között azonosságot keresnek. Pintér úr egy Vas megyei gyár társtulajdonosa, akinek legfőbb hobbija a kézilabda. Ezért határozta el 2000 tavaszán, hogy az akkor NB I B-s Hódmezővásárhelyből élcsapatot csinál.
Hogy miért éppen az alföldi városra esett a Vas megyei vállalkozó választása, annak egyszerű a magyarázata: felesége vásárhelyi születésű. Két esztendeje megtekintette a csapat egyik meccsét, majd felkereste a néhai polgármestert, Rapcsák Andrást, aki segítséget nyújtott, és nagy kedvvel fogadta a messziről érkezett üzletember ötletét. Pintér úr pedig hozta a befektetőket, főleg Nógrád, Pest, Bács-Kiskun megyéből és a fővárosból, végül elvállalta az egyesület elnöki tisztét is. Természetesen társadalmi munkában látja el feladatát. A különös sikertörténet legsajátosabb vonása, hogy csak a technikai vezető helybeli, mindenki – a játékosokat is beleértve – máshonnan jött. Az elnök nem árulja el, hogy eddig mennyi pénzt fordítottak a csapatépítésre, és tiltakozik azon minősítés ellen is, hogy ő lenne a magyar Prokop. Csak annyiban hasonlítja magát a bécsi menedzserhez, hogy ő is szupercsapatot szeretne összehozni, de nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan. Első lépésként az idén nyolc játékost vásároltak. Az új szerzemények a Dunaferrből, Debrecenből, a Vasastól és Németországból jöttek. Bár az elnök szavaiból azt is ki lehet venni, akár külföldi sztárokat is tudnának szerződtetni, de fontosabbnak tartják, hogy a kézilabda gyökeret ereszszen a városban. Ezt úgy szeretnék elérni, hogy rövid időn belül saját nevelésű kézilabdázókkal töltik fel a keretet. Ehhez elengedhetetlen az utánpótlásképzés színvonalának emelése. Ugyanakkor Pintér József nem hallgatja el, pillanatnyilag ez a legrosszabb befektetés, mert a sporttörvény hiányossága miatt a nevelőegyesületek ráfizetnek, soha nem kapják vissza a befektetett munka ellenértékét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.