Az elsők ismét elsők. Az eddig megrendezett nyári játékokon a magyar vívósport 33 arany-, 20 ezüst- és 25 bronzérmével a legeredményesebb hazai sportág, és a legsikeresebbek kezdték el a Magyar Olimpiai Bizottság sajtótájékoztató-sorozatát, amelyen a szövetségek vezetői az olimpiai felkészülésről számolnak be. A vívók célja: három érem, 20-22 pont megszerzése a jövő évi athéni olimpián.
A legsikeresebb magyar olimpiai sportág vezetői nem tették, nem tehették túl magasra a mércét, mert az előző évtizedben a magyar vívósport a nemzetközi mezőnyben már lecsúszott a dobogóról. A sydneyi olimpián a három vívónagyhatalom – Oroszország, Olaszország és Franciaország – mellett már a Koreai Köztársaság együttese is megelőzte csapatunkat, amelynek tagjai közül egyedül Nagy Tímea nyert aranyérmet.
Kovács Tamás, a Magyar Vívószövetség főtitkára elmondta: a szigorú válogatási szabályok miatt egy országból maximum 16 vívó vehet részt az olimpián. Megítélése szerint 14 versenyzőnk harcolhatja ki az athéni szereplést. Az olimpiai válogatóversenyek sorozata a hét végén kezdődik; a magyar csapatok célja az, hogy a világranglistán az első négy közé kerüljenek, mert így fegyvernemenként három-három fős csapattal vehetünk részt az olimpián.
Szabó Bence szövetségi kapitány helyzetelemzéséből kiderült, hogy a férfi kardozók indulnak a legelőnyösebb helyzetből az olimpiai kvótáért, a magyar válogatott jelenleg a második a világranglistán. Nem lesz könnyű viszont ezt az előkelő helyet megőrizni, mert az egyéni világranglistán negyedik Nemcsik Zsolt megsérült, Achilles-ín-szakadást szenvedett, s valószínűleg csak az októberi havannai világbajnokságon számíthat rá a kapitány. Női kardvívásban az olimpián csak egyéni verseny lesz, így vívóinknak az első 12 helyezett közé kell kerülniük a világranglistán; erre jó esélye van a jelenleg 9. helyezett Csaba Edinának.
A tavalyi gyengébb világbajnoki szereplés miatt (9. helyezés) a férfiak párbajtőr-válogatottja a 6. helyről kezdheti a felzárkózást a Világkupa-versenyeken. Itthon már a csapatba kerülésért is kiélezett küzdelem várható, mert a hazai válogatóversenyeken Boczkó Gábor nyújtotta eddig a legjobb teljesítményt, mellette a rutinos Fekete Attila, Imre Géza, Kovács Iván és Kulcsár Krisztián is szeretne a világbajnoki csapatban vívni. Az olimpiai bajnok Nagy Tímea hosszú és makacs sérülése után a hét végén végre elkezdheti a versenyzést. A magyar női párbajtőrcsapat jelenleg a 3. a ranglistán, s a papírforma szerint Nagy Tímeával kiegészülve nem okozhat gondot az olimpiai részvétel megszerzése. Női tőrben sem lesz csapatverseny Athénban, a világranglistán 4. helyezett Mohamed Aida és 12. Knapek Edina kivívhatja az olimpiai indulás jogát. A férfi tőr továbbra is a leggyengébb láncszem a magyar vívásban, a 19. helyen álló együttesünknek nincs sok esélye az első ötbe kerülni a ranglistán, ennek ellenére a válogatóversenyek kezdetén minden támogatást megkap.
A távolabbi jövővel kapcsolatban Kovács Tamás bejelentette, hogy a Magyar Vívószövetség 2005-ben junior Európa-bajnokságot akar rendezni Balatonfüreden, 2007-ben pedig felnőtt-világbajnokságot Budapesten.
Büntetést követel az Air India katasztrófa egyik áldozatának édesapja + videó
