Barátságos válogatott mérkőzés:
Magyarország-Luxemburg 5-1 (1-1)
Megyeri út, 2000 néző. Vezette: Skomina (szlovén). Magyarország: Király (Babos, 46.) – Salamon, Dragóner (Bódog, 49.), Juhár – Tokody (Kabát, 46.), Lipcsei, Lisztes (Zavadszky, 79.), Lőw (Füzi, 58.) – Tököli (Szabics, 46.), Gera (Miriuta, 46.), Kenesei (Tóth, 69.). Luxemburg: Gillet – Peters, Schauls, Hoffmann (Posing, 71.), Federspiel – Leweck (Mannon, 88.), Molitor, Strasser, Rémy – Cardoni, Braun (Huss, 69.). Gólszerzők: Gera (18.), Szabics (52., 90.), Lisztes (60.), Kenesei (68.), illetve Strasser (25.).
Hogy is mondta a keddi sajtótájékoztatón Allan Simonsen, a luxemburgi válogatott dán szövetségi kapitánya? „A célunk, hogy minél tovább helyt tudjunk állni a magyarok ellen.” Nos, az egykori világhírű labdarúgó nem a levegőbe beszélt, mert válogatottja egy félidőn keresztül valóban egyenrangú ellenfélként játszott a hozzájuk képest, a hivatalos státust és a fizetéseket tekintve feltétlenül profi magyar csapat ellen. Olyannyira, hogy az üresen ásítozó Megyeri úti stadionban az első játékrésznek voltak pillanatai, amelyekben ők mutatták be a jobb futballt, amivel elérték, hogy a nekik „világcsúcsot” jelentő 1-1-gyel vonulhattak az öltözőbe. Igaz, Strasser egyenlítő fejesét nem előzte meg látványos akció, sokkal inkább Király kapus kapitális hibája. Tegyük azonban hozzá: mint ahogy az egész találkozóból, ebből az egyetlen balul sikerült kapusmozdulatból sem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Nem, mert a mai, csak a tétmérkőzéseket számon tartó és megbecsülő labdarúgásban a barátságos meccsek amolyan „kötelező rosszak”, amelyeknek nem lehet nagyobb jelentőségük, különösen nem abban az esetben, ha az ellenfél amatőr.
Hogy ez így van, arra a lehető legjobb példával szolgált Simonsen kapitány, amikor két perccel a lefújás előtt pályára küldött egy fiatalembert, Paul Mannont. Azt az újoncot, aki a múlt hét közepén még nem tudta, hogy Magyarországra fog utazni. A 19 éves fiú éppen az iskolapadban ült, amikor a szövetségből telefonáltak a szüleinek, hogy Simonsen számít a gyerekre, utazik Pestre, ne csináljon családi programot. Paul – aki egy másodosztályú csapatban játszik, s volt már csatár, középpályás és védő is – a Megyeri úton megkapta a lehetőséget, még ha csak két percig is, hogy válogatott mezben pályára léphessen. Lesz mit mesélnie a suliban.
A magyar együttesben is volt újonc, ő viszont főszereplővé lépett elő 45 perc alatt. Szabics Imréről van szó, akiről többen is megjegyezték, hogy felnőtté vált az ausztriai profiskodása során. Mozgásában, helyzetfelismerésében, gyorsaságában egyaránt. Gyorsan hozzátéve ismét azt: örüljön, legyen büszke rá, de kezelje a helyén a szerda esti teljesítményét, mert tudnia kell, melyik csapat ellen villoghatott… A Luxemburg elleni találkozó – amely során csak a második félidőben beszélhettünk lendületes csatárjátékról meg egyáltalán fociról – arra volt jó, hogy Gellei Imre szövetségi kapitány és játékosai még inkább tisztában legyenek azzal, hogy a június 7-i, Lettország elleni Eb-selejtező már „hosszabb” lesz, s a csapatnak a második félidei produkciót kell idéznie.
Az olimpiai válogatott bravúrja. Róth Antal szövetségi kapitány U21-es válogatottja a Budai László-stadionban fölényes, 5-1-es győzelmet aratott a korosztályában a világ élvonalához tartozó Csehország csapata ellen. Magyarország–Csehország 5-1 (4-0). Gólszerzők: Németh N. (14.), Torghelle (17.), Tóth B. (31., 70.), Bajzát (43.), illetve Simr (88.).
EZ TÖRTÉNT EURÓPÁBAN. EB-SELEJTEZŐK.
1. csoport: Málta–Szlovénia 1-3, Izrael–Ciprus 2-0. 4. csoport: Lettország–San Marino 3-0 (2-0). Az állás: 1. Lettország 10 pont/4 mérkőzés, 2. Lengyelország 7/4, 3. Magyarország 5/4 (5-3),
4. Svédország 5/3 (3-2), 5. San Marino 0/5. 8. csoport: Andorra–Észtország 0-2. 10. csoport: Grúzia–Oroszország 1-0.
AZ ÉRDEKESEBB BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK:
Csehország–Törökország 4-0, Liechtenstein–Szaúd-Arábia 1-0, Szlovákia–Görögország 2-2, Dánia–Ukrajna 1-0, Belgium–Lengyelország 3-1, Hollandia–Portugália 1-1, Németország–Szerbia és Montegró 1-0, Svájc–Olaszország 1-2, Írország–Norvégia 1-0, Franciaország– Egyiptom 5-0, Skócia–Ausztria 0-2, Spanyolország–Ecuador 4-0.
Hat éve nem történt ilyen, Olaszország ismét szakaszgyőztest ünnepelhet a Tour de France-on
