Jelek, amelyek biztathatnak is

-LABDARÚGÁS- Úgy kapott ki 2-1-re a magyar labdarúgó-válogatott Muraszombatban a szlovénoktól, hogy nyerhetett volna, ez mindenképpen jó. Az évkönyvekbe viszont csak az kerül be, hogy kikapott, a most is sokat emlegetett biztató jelekről még egy lábjegyzet sem emlékezik majd meg. Már csak azért sem, mert a leghatásosabb biztató jel azért még mindig a győzelem.

Malonyai Péter
2003. 08. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nézőpont kérdése minden. A magyar nemzeti tizenegy játéka üdítően folyamatos volt szerdán Muraszombatban, voltak helyzetei a csapatnak, ráadásul azok kerültek ziccerbe, akiktől várni lehetett (akció után Szabics, a távoli lövéseknél Dárdai), így tehát a lettek elleni Európa-bajnoki selejtező (szeptember 10.) főpróbája akár sikeresnek is mondható.
Legalábbis, ha nincs ott a másik oldal, amely szerint a válogatott hiába futballozott jól, képtelen volt berúgni a helyzeteit, kapott két elemista gólt, így tényleg csak a biztató jelek adhatnak önbizalmat a rigai kirándulásra.
A hozzáértők szerint azért maradnak ki a helyzetek, mert a játékosok nem összpontosítanak eléggé. Látszólag egyszerű a teendő, legközelebb majd jobban figyel a futballista, és minden rendben lesz. Ha ez olyan egyszerű lenne… Meggyőződésem, hogy az összpontosítás hiánya éppen úgy a felkészítés gondja, mintha erővel nem bírnák az ifjak, ezért aztán a remény kisebb a reméltnél.
Gellei Imre szövetségi kapitány szerint manapság nüanszok, kis túlzással a szerencse döntenek egy-egy meccsen, ezért nincs ok az aggodalomra. „A játékunkat úgy építettük fel, ahogy elterveztük, el is jutottunk rendre a szlovén kapu elé, csak éppen a ziccerek maradtak ki. Köszönhetően annak is, hogy Simeonovic kapus volt a mezőny legjobbja, ami azért jelent valamit. Támadó szellemű futballt kértem, meg is kaptam, ami jó, ám csak egy szépítő gólra futotta belőle, ez baj” – véli a kapitány.
A mezőnyben tényleg kevés gond volt, a védekezésben már annál több. Az első szlovén gólnál Sukalo – állítása szerint – kézzel küldte a labdát a kapuba, ám, hogy Knavs erőtlen fejese után hozzá kerülhetett a labda, az annak is köszönhető, hogy többen, főként a legfőbb védelmi erőként elkönyvelt Dragóner hátvéd elbambult. Jobb helyeken a lecsorgó labdákra azonnal ráront a bekk, itt nem ez történt. Azt pedig, hogy Dragóner már Sukalo mozdulata előtt felemelte a kezét, tudjuk be annak, hogy ő a magyar mezőny legjobb partjelzője, tapasztalatom, hogy még ki sem cselezték, már jelzi a lest, a szabálytalanságot. Istenem, jobb eleve kizárni a felelősséget… A második gól előtt ő indította a szlovén támadást, de az ilyesmi – jóindulattal szólva – előfordul. (A partjelzőknél ritkán, de ezt is hagyjuk…)
A szövetségi kapitány szerint ugyanakkor Dragóner Attila értéke a válogatottnak – elfogadom. „Tavasszal volt vele némi gondom, azóta sokat beszélgettünk, úgy tapasztaltam, hogy lehet rá számítani. Mint ahogy a többiekre is. Kétségtelen, az eredmény a legfontosabb, de azért az sem lényegtelen, hogy a szállodában, a határon, az utcán jó benyomást keltettek a fiúk, udvariasak voltak, jól neveltek. Tudom, hogy ez apróság az eredményhez képest, de a mentalitás sokat számíthat éles helyzetben.”
A kapitány valósan látja a helyzetet, a pozitívumok mellett kifejezetten aggasztja, hogy hiába játszott Zahovic kiállítása miatt csaknem húsz percen át emberelőnyben a csapata, nem ment vele semmire sem. Mi több, ekkor esett a második szlovén gól…
Mert azért ne feledjük el a lényeget: Szlovénia–Magyarország 2-1 (0-0).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.