Kalapoznak Szegeden

Kalapoznak a szegedi kézilabdasport vezetői. Szerették volna elkerülni a bajnoki ezüstérmes csapat szétesését, de nem sikerült megtartani Buday Dánielt, Doros Ákost és Kotormán Attilát. Különösen Buday Veszprémbe költözése váltott ki komoly indulatokat a szurkolókban.

Halász Miklós
2003. 08. 22. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-KÉZILABDA-
Az új idényben Buday, a kiváló irányító az ősi riválist, a Fotexet erősíti. A drukkerek szerint a Veszprém évről évre szisztematikusan gyengíti a Szegedet. Arról is hallani, hogy Buday a spanyoloktól sokkal jobb ajánlatot kapott. A szegedi klub elnöke, Kővári Árpád megerősítette az információt: a spanyol Ciudad Reál többet fizetett volna. A csapat meggyengülése ellenére is maradt az eredeti célkitűzés, a magyar bajnoki cím megszerzése és a BL-selejtezőből a továbbjutás.
A kulcsjátékosok távozásának nem az az oka, hogy küszöbönáll a névadó és a legnagyobb támogató, a Pick Rt. értékesítése. Pillanatnyilag a kézilabdásokat nem foglalkoztatja a gyár eladása, hiszen a következő szezonra már megkötötték a szponzori szerződést, így a bajnoki évad nekik anyagilag zökkenőmentes lehet.
Annál nagyobb az aggodalom a klub vezetői körében. Kővári Árpád nem titkolja: ha a Pick Rt.-t elveszítenék, hasonló nagyságú támogatót aligha találnának, mert nincs más ilyen jelentős cég a városban. Abban az esetben országos cégekkel keresnék az együttműködést. Vészhelyzet esetére Kővári tarsolyában van egy másik terv: a Pick Rt. jövendőbeli tulajdonosával közösen alakítanának ki egy támogatási rendszert. (Nyilvánvalóan abban az esetben, ha az új gazda magyar lesz. Értesüléseink szerint a Pick megvételére eddig csak külföldiek pályáztak.)
Ha a szegedi kézilabdacsapat a jövőben nagyon meggyengül, akkor a férfibajnokság ellehetetlenülhet, hiszen a Veszprémnek nem marad riválisa. Kővári szerint a szövetség vészjelzésekkel már az előző szezonban is szembesülhetett, mert egyre kevesebb a tétmeccs, csökken a közönség száma, így a jegybevétel összege is. Csak a megfelelő, nagyjából azonos szintű, tudású csapatok vetélkedése érdekli a nagyérdeműt, az vonz telt házat. Ezért is sajnálják, hogy a Szeged nem indulhat a Közép-európai Ligában. Ez a kezdeményezés féléves tündöklés után megszűnt, és a gyors kimúláshoz Kővári szerint hozzájárult a nemzetközi kézilabda-szövetség közömbössége, illetve az itthoniak gáncsoskodása. A kelet- és közép-európai férfi kézilabdázásnak mentőöve lehetne a regionális versenyrendszer, amelynek nyitánya volt a Közép-európai Liga. Az erős szerb, román, szlovák, szlovén, horvát csapatok közös versenyeztetése hasznos lett volna, természetesen úgy, hogy mellettük megmarad a nemzeti bajnokság is.
Szegeden a célok eléréséhez ismét kényszerű fiatalítás következik, a távozók helyére Orosházáról visszajött a saját nevelésű Oláh Gábor, és leigazolták a junior válogatott Józsa Mátét. A legnagyobb erősítés Kovács Péter vezetőedzői kinevezése. Az egykori világklaszszis feladatul nemcsak az aranyérem megszerzését kapta, hanem a tehetséges, ma még kevésbé ismert fiatalok csapatba építését is. A korábbi tréner, Djukics mester ezt a munkát elhanyagolta, részben ezért menesztették. A klubvezetés nem tartja lehetetlennek, hogy a Tisza-parti gárda szegényebben, de a tartalék energiák jobb kihasználásával és egy kis szerencsével itthon eljusson a legmagasabbra, övé legyen a bajnoki cím.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.