-KÉZILABDA-
Az új idényben Buday, a kiváló irányító az ősi riválist, a Fotexet erősíti. A drukkerek szerint a Veszprém évről évre szisztematikusan gyengíti a Szegedet. Arról is hallani, hogy Buday a spanyoloktól sokkal jobb ajánlatot kapott. A szegedi klub elnöke, Kővári Árpád megerősítette az információt: a spanyol Ciudad Reál többet fizetett volna. A csapat meggyengülése ellenére is maradt az eredeti célkitűzés, a magyar bajnoki cím megszerzése és a BL-selejtezőből a továbbjutás.
A kulcsjátékosok távozásának nem az az oka, hogy küszöbönáll a névadó és a legnagyobb támogató, a Pick Rt. értékesítése. Pillanatnyilag a kézilabdásokat nem foglalkoztatja a gyár eladása, hiszen a következő szezonra már megkötötték a szponzori szerződést, így a bajnoki évad nekik anyagilag zökkenőmentes lehet.
Annál nagyobb az aggodalom a klub vezetői körében. Kővári Árpád nem titkolja: ha a Pick Rt.-t elveszítenék, hasonló nagyságú támogatót aligha találnának, mert nincs más ilyen jelentős cég a városban. Abban az esetben országos cégekkel keresnék az együttműködést. Vészhelyzet esetére Kővári tarsolyában van egy másik terv: a Pick Rt. jövendőbeli tulajdonosával közösen alakítanának ki egy támogatási rendszert. (Nyilvánvalóan abban az esetben, ha az új gazda magyar lesz. Értesüléseink szerint a Pick megvételére eddig csak külföldiek pályáztak.)
Ha a szegedi kézilabdacsapat a jövőben nagyon meggyengül, akkor a férfibajnokság ellehetetlenülhet, hiszen a Veszprémnek nem marad riválisa. Kővári szerint a szövetség vészjelzésekkel már az előző szezonban is szembesülhetett, mert egyre kevesebb a tétmeccs, csökken a közönség száma, így a jegybevétel összege is. Csak a megfelelő, nagyjából azonos szintű, tudású csapatok vetélkedése érdekli a nagyérdeműt, az vonz telt házat. Ezért is sajnálják, hogy a Szeged nem indulhat a Közép-európai Ligában. Ez a kezdeményezés féléves tündöklés után megszűnt, és a gyors kimúláshoz Kővári szerint hozzájárult a nemzetközi kézilabda-szövetség közömbössége, illetve az itthoniak gáncsoskodása. A kelet- és közép-európai férfi kézilabdázásnak mentőöve lehetne a regionális versenyrendszer, amelynek nyitánya volt a Közép-európai Liga. Az erős szerb, román, szlovák, szlovén, horvát csapatok közös versenyeztetése hasznos lett volna, természetesen úgy, hogy mellettük megmarad a nemzeti bajnokság is.
Szegeden a célok eléréséhez ismét kényszerű fiatalítás következik, a távozók helyére Orosházáról visszajött a saját nevelésű Oláh Gábor, és leigazolták a junior válogatott Józsa Mátét. A legnagyobb erősítés Kovács Péter vezetőedzői kinevezése. Az egykori világklaszszis feladatul nemcsak az aranyérem megszerzését kapta, hanem a tehetséges, ma még kevésbé ismert fiatalok csapatba építését is. A korábbi tréner, Djukics mester ezt a munkát elhanyagolta, részben ezért menesztették. A klubvezetés nem tartja lehetetlennek, hogy a Tisza-parti gárda szegényebben, de a tartalék energiák jobb kihasználásával és egy kis szerencsével itthon eljusson a legmagasabbra, övé legyen a bajnoki cím.
Szoláriumba ment kukkolni a férfi, de nem ez volt a legnagyobb baj
