A férfi kardcsapat finalista

Az ötödik versenynapon a férfi párbajtőrözők és a női tőrözők csapatversenyeit tartották, s különösen az előbbi versenyszám volt fontos, hiszen a párbajtőrözők csapatban juthatnak ki az olimpiára. De akárcsak négy évvel ezelőtt, ezúttal is gyengén szerepelt az együttes, csupán a 13. helyen zárt, s így csak matematikai esélye van az olimpiai szereplés kivívására. Pénteken a női párbajtőrözőkön és a férfi kardozókon volt a sor, hogy végre megszülethessen az első magyar aranyérem.

Sütõ-Nagy Zsolt
2003. 10. 10. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-VÍVÁS-
Fájdalmasan rosszul zárult a csütörtöki nap a vívó-világbajnokságon, s nem csupán azért, mert a férfi párbajtőrözők a 13. helyen végeztek, míg a női tőrözők hetedikek lettek, hanem mert a párbajtőrcsapat roppant nehéz helyzetbe került, szinte csak matematikai esélye van az athéni szereplés kivívására. Úgy tűnik, a kétszeres világbajnok együttes legjelentősebb olimpiai sikerét tinédzseréveit éppen csak átlépve érte el, még 1992-ben, a barcelonai ezüstéremmel. Négy évvel később Atlantában Kovács Iván balszerencsés sérülése akadályozta meg, hogy felérjen a csúcsra a csapat, míg a Sydney előtti vb-n elvívta magát az együttes.
Havannában ismét bebizonyosodott, Kovács Iván nélkül még nincs csapat. A rutinos, de vitathatatlanul nem könnyen kezelhető egyéniség, Szabó Bence döntése alapján csupán egyéniben állhatott rajthoz, s mint kiderült, a csapatversenyen hiányzott igazán. A nyolcaddöntőben a svédek ellen 27:27-nél lépett pástra a két befejezőember: Fekete Attila az egyik oldalon, a svéd Vanky a másikon. Az első két találatot a svéd fiú adta, s ettől kezdve Fekete szaladt az eredmény után. Kapkodott, folyamatosan nőtt a különbség, végül 43:32-es vereség lett a vége.
A női tőrözőknél vérmes reményeink nem lehettek, mert Knapek Edina térdszalagsérülése miatt egy kulcsember esett ki. A kubaiak elleni 45:36-os győzelemmel csupán bemelegített az együttes, ám a négy közé jutásért Romániát kellett volna legyőznie. Sajnos Varga Gabi, aki az egyéni versenyben legyőzte Badeát, öt tussal kapott ki most, s ez sorsdöntő volt. A 35:21 után ugyan fantasztikus hajrába kezdtek a lányok, 37:33-ra sikerült felzárkózni, de ennél már nem volt több a csapatban. Ezután Kínától is kikapott (45:38) a válogatott, majd Franciaországot legyőzve (45:31) lett hetedik.
Pénteken a női párbajtőrözők és a féri kardozók csapatversenyét rendezték, s miként az elmúlt évtizedben, ezúttal is bennük bízhattunk leginkább, hogy a hőn áhított aranyérmet sikerül csapatban megszereznie valamelyik együttesnek.
A rajt remekül sikerült, a női párbajtőrcsapat a görög (45:21), a férfi kardegyüttes a kazah válogatott ellen (45:23) melegített be. Meglepetésre a világ- és olimpiai bajnokokkal felálló francia párbajtőrcsapat már itt búcsúzott a román együttestől elszenvedett vereség után. A kardozók a negyeddöntőben sem torpantak meg, a románokat imponáló fölénnyel győzték le, a Ferjancsik, Nemcsik, Lengyel összeállítású trióban nem volt gyenge pont. A 45:35-ös siker pedig azt jelentette, hogy együttesünk a fináléért az olaszokat legyőző német csapattal vívhatott.
Az elődöntőben csapatunk elhúzott, s 40:24 után a kicsit lazító Ferjancsik helyett Nemcsik lett a befejezőember. A németek megpróbálták a lehetetlent, de együttesünk 45:36-tal jutott a magyar idő szerint éjfélkor kezdődő fináléba, ahol az orosz válogatott lett az ellenfele.
A Mincza Ildikó, Hormay Adrien, Tóth Hajnalka, Nagy Tímea összeállítású együttes a negyeddöntőben 45:21-re lelépte Ukrajnát, a döntőbe jutásért az Európa-bajnok orosz válogatott következett. A magyar együttes címvédése nem sikerülhetett, mert csak üldözte ellenfelét, amely 45:38-ra nyert. Így Minczáék csak a bronzéremért vívhattak az észtek ellen. Az éremcsaták lapzárta után fejeződtek be.
Női tőr, csapat, világbajnok: Lengyelország, 2. Oroszország, 3. Románia, … 7. Magyarország (Mohamed, Varga G., Varga K., Knapek). Férfi párbajtőr, csapat, világbajnok: Oroszország, 2. Németország, 3. Svédország, … 13. Magyarország (Kulcsár, Boczkó, Imre, Fekete).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.