Hagyományosan erős a női kézilabdázóknál a skandináv érdekképviselet, s miután kiderült, hogy a norvég válogatott csak második helyen zárt a C csoportban, s így tegnap 17.15-kor kellett volna pályára lépni a középdöntőben, azonnal beindultak a norvég televízió munkatársai, s kiharcolták, hogy a szervezők felborítsák az előzetes programot. Számukra a 19.15-ös kezdés felelt meg a legjobban, így az erre az időpontra kiírt magyar–román találkozót áttették negyed tízre.
Mocsai Lajos egyáltalán nem örült a változtatásnak, hiszen így két mérkőzést – kedden és csütörtökön – is ebben a késői időpontban kell lejátszani, amely alaposan felborítja a játékosok bioritmusát. Elég csak arra gondolni, hogy a csapat a mérkőzést követően csupán éjfél körül vacsorázhat.
– Ezen azért nem múlhat semmi – jelentette ki határozottan a kapitány –, sokkal inkább azon, hogy a világbajnokságon bevált nyitott védekezéshez szűk a keret, rendre csak hét-nyolc játékossal számolhatok, s óvatosnak kell lennem, hogy ne fáradjanak el idő előtt.
A pihenőnap a legjobbkor jött, ugyanis a dánok elleni fantasztikus, tízgólos győzelem rengeteget kivett a játékosokból, s hétfőn csupán kisebb átmozgató edzésre került sor. Persze, ennyi is elég volt ahhoz, hogy Tóth Tímea combja meghúzódjon, ezért rá a tegnapi mérkőzésen nem is számíthatott a kapitány, helyette Szrnka Hortenzia került a csapatba. Az együttes egyik legjobbja Radulovics Bojana, aki ötvenkét találatával vezeti a góllövőlistát, úgy érzi, most már nyugodtan készülhetnek:
– Mindig úgy megyünk a pályára, hogy győzni szeretnénk, de egészen más érzés azzal a tudattal játszani, hogy jó formában vagyunk, s bárkit képesek lehetünk legyőzni. A dán mérkőzés után már senkitől sem kell tartani, ami nem jelenti azt, hogy ne kaphatnánk ki, de le is győzhetjük a csapatokat.
A fiumei középdöntő nyitó mérkőzésén az ukrán válogatott jobb második félidei teljesítményének köszönhetően minimális különbséggel legyőzte Szlovéniát, így az élről várja a folytatást. Hatalmas csatát hozott a norvég–német összecsapás, amelyben fej fej mellett haladt a két csapat, s a félidőben 18-18 volt az állás. A világbajnoki ezüstérmes Norvégia az ellenfele hibáit kihasználva 27-23-ra elhúzott, azonban a németek tíz másodperccel a vége előtt kiegyenlítettek (30-30). A norvégoknak sikerült gólt dobni, amely két pontot ért.
A magyar válogatott a szokatlanul késői időpontban nagyon álmosan kezdett, a románok 4-2-re elhúztak, s csapatunk legjobbja ismét Pálinger Katalin volt, aki sokszor és remekül védett. Együttesünk védekezése közepes, a támadása pontatlan volt, így a románok többször három góllal is vezettek, ráadásul Bohus Bea térde megsérült. Szerencsére Radulovics folytatta a gólgyártást, Ferling Bernadett is pontosan célzott, s a 23. percben végre sikerült megszerezni a vezetést (13-12), majd három góllal elhúzni, amely után csalódást jelentett, hogy a félidő végén 16-16 volt az állás. A folytatás jobban sikerült, csapatunk 30-27-re nyert.
Középdöntők. Egyes csoport, Zágráb: Spanyolország–Ausztria 27-26 (19-14), Koreai Köztársaság–Franciaország 27-25, Szerbia és Montenegró–Oroszország 31-27. A csoport állása: 1. Koreai Köztársaság 4 pont, 2. Spanyolország 4, 3. Franciaország 4, 4. Oroszország 4, 5. Szerbia és Montenegró 2, 6. Ausztria 0. Kettes csoport, Fiume: Ukrajna–Szlovénia 26-25, Norvégia–Németország 31-30, Magyarország–Románia 30-27.
Hat éve nem történt ilyen, Olaszország ismét szakaszgyőztest ünnepelhet a Tour de France-on
