Ezt nem lehet kiszámítani

K É Z I L A B D A Hatalmas meglepetést szerzett az FTC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája D csoportjában, ahol a 4. fordulóban hazai pályán a norvég Larvikot 29-26-ra győzte le. Az A csoportban a későn hajrázó Dunaferr a spanyol Valencia otthonában 28-27-re kapott ki.

Sütõ-Nagy Zsolt
2004. 02. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindenki tisztában van vele, hogy a tavalyi nagy átalakulás után a jelenlegi FTC játékerőben meg sem közelíti a korábbit, mégis titokban mindenki reménykedett, hogy a játékosok rácáfolnak Németh András vezetőedzőre, s az együttes nem csupán a KEK-folytatással kecsegtető 3. helyért lesz harcban, hanem a negyeddöntőbe kerülésre is képes lehet. A spanyol Prestigio és a lengyel Lublin elleni népligeti siker után megnőtt az étvágy, s már a világsztárokkal teletűzdelt norvég Larvik legyőzése sem tűnt lehetetlennek.
A norvég és dán válogatott kézilabdázók sorát felvonultató csapattal szemben nem is ijedtek meg a hazaiak. Pedig ezen az estén a zöld-fehérek válogatottjai közül csupán éppen a hét közben részleges bokaszalag-szakadást szenvedett Kirsner játszott kiemelkedően, míg Tóth és Sugár – bár becsülettel küzdött – nem érzett rá a ritmusra. Németh András ugyan korábban többször hangsúlyozta, hogy a mostani csapatnak akkor lehet esélye a bravúrra, ha a kulcsjátékosok mellett mások is képesek átlag feletti teljesítményre, ám arra aligha gondolhatott az edző, hogy az elszántság a szürke eminenciásokból csinál sztárokat. A régebben csupán statiszta szerepben vergődő átlövő, Pádár Margit vezéregyéniségként szórta a gólokat, vagy éppen harcolta ki a hétmétereseket, amelyekből Kocsik volt eredményes. Az ifjú irányító, Rábai pedig korát meghazudtoló érettséggel hozta rendre helyzetbe társait, míg a kapuban a Sugárt váltó Miklosová remekelt. A kezdeti norvég előny a tizedik percben vált semmivé, s ekkor egy olyan időszakot élhettek át a vendégek, amelybe az elmúlt esztendőkben a legtöbb csapat beleroppant. Villámgyors kontrákból egymás után szerezte a gólokat a Fradi, miközben a védelem tökéletesen zárt, s a félidő közepén már 9-5-re vezetett az együttes. A Larvik persze nem azért áll világklasszisokból, hogy ennyitől összeroppanjon, szívósan, olykor kíméletlenül küzdött, s fokozatosan ledolgozva a hátrányt a hajráig teljesen nyílttá tette a mérkőzést. Az utolsó percekben azonban a szív diadalmaskodott a rutin fellett, Miklosovának képtelenek voltak gólt lőni a vendégek, s az óriási csata végén a ferencvárosiak játékára Kirsner gólja tette fel a koronát, amellyel 29-26-ra alakította a végeredményt. Az újabb siker után pedig már nem is olyan elképzelhetetlen a negyeddöntőbe jutás, de ehhez szombaton Spanyolországban jó lenne négygólosnál kisebb vereséget szenvedni.
Egy hét alatt másodszor kapott ki a Dunaferr, amely a hazai bajnokságban, Győrben elszenvedett szerdai vereséget követően, szombaton a Valencia vendégeként már a mérkőzés elején ötgólos hátrányba került. A magyar bajnok az utolsó percekben mindent megtett az egyenlítésért, végül azonban 28-27-re alulmaradt.
A csoport, az állás: 1. Toljatti 6 pont, 2. Dunaferr 5, 3. Trier 3, 4. L’Eliana Valencia 2. D csoport, az állás: 1. Larvik 6/4 mérkőzés (125-99), 2. FTC 6/4 (113-105), 3. Prestigio 2/3, 4. Lublin 0.

NB I, férfiak: Veszprém–Dunaferr 32-28, Tatabánya–Pestszentlőrinc 29-26, Békés–Csömör 21-22, Szigetvár–Nyíregyháza 22-24, Győr–Százhalombatta 32-22. Nők: Győr–Cornexi 33-25.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.