Hiába kapott lehetőséget tizenöt újonc az idei All Star-mérkőzésen, az igazi klasszisok mellett nem tudtak főszerephez jutni, sőt ismét bebizonyosodott, hogy az ilyen gálákon a rutinos sztárok tudják igazán színesíteni a játékot. Az ifjaknak ezt is tanulniuk kell. Nem véletlen, hogy a kevesebb újoncot – hatot – avató keleti válogatott irányított végig, s lényegében már a második harmadban eldöntötte a találkozót. Ezt a húsz percet 4-2-re nyerte meg a keleti csapat, s amikor az utolsó harmad elején Ilja Kovalcsuk 6-3-ra alakította az eredményt, eldőlt a küzdelem. A mérkőzés legjobbja, a 11. gáláján szereplő Joe Sakic ugyan még szépített, de ez a találat csupán ahhoz volt elég, hogy három góljával az összecsapás legértékesebb játékosának válasszák.
Jellemző a mérkőzés presztízsére, hogy a 35 éves klasszis ugyan büszkén emelte magasba a trófeát, de nem titkolta: csalódott a vereség miatt. Hozzátette persze, hogy köszönettel tartozik a társaknak, akik hozzásegítették a címhez.
– Fantasztikus pillanat, felemelő érzés egy ilyen gálán a legjobbnak lenni. Nem vagyok idealista, a statisztika pedig soha nem érdekelt, mert mit ér a dicsőség, ha kikap a csapat – fogalmazott tömören Sakic.
Bármennyire is igaza van a coloradói klasszisnak, azért ne feledjük: minden NHL-játékos álma, hogy legalább az ezerféle statisztika egyikében a csúcsra kerüljön. A találkozó nagy öregje, a 43 esztendős Mark Messier – aki Brett Hull (50 évesen) és Doug Harvey (44) után a harmadik legidősebb gálázó – például új All Star-rekordot állított fel: 15. fellépésén a 14. gólpasszát adta, s mellesleg még egy gólt is szerzett. Hogy meddig őrizheti a rekordot, az talán éppen Sakictól függ, hiszen a coloradói kapitány hat gólja mellett tizenkét gólpasszt jegyzett eddig a gálákon, s az elnyűhetetlen Rangers-klasszisnál nyolc esztendővel fiatalabb.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
