Igaza van Angyal Zoltán szövetségi kapitánynak abban, hogy ugyanolyan hiba lenne a poznani eredményeket lebecsülni, mint azokat túlértékelni. A 27 versenyszámban elért tíz győzelem s a megszerzett 18 érem fényesen bizonyítja, hogy a magyar kajak-kenu sport eredményessége folyamatos. A három szakág azonban nem egyformán szerepelt, és az öt olimpiai versenyszámban elért aranyérem sem takarhatta el, az edzőknek és a versenyzőknek még sok a teendőjük augusztus elejéig, hogy az évek óta tartó sikersorozat Athénban is folytatódjék.
Az ígéretek és az optimista nyilatkozatok ellenére a kenu szakágban a helyzet változatlan, továbbra is Kolonics György az egyetlen világklasszisunk, aki 1996-ban Horváth Csabával nyert olimpiai aranyérmet párosban, négy év múlva pedig egyesben győzött. Az idén ismét a párost választotta, Kozmann Györggyel 1000 méteren ugyan csak ötödikek lettek, 500 méteren viszont győztek. A fiatal Joób Márton erősebb számában, 1000 méteren az előfutamban borult, 500 méteren pedig csak tizedik lett. Nem lesz könnyű jelenleg nála jobb kenust találni egyesre, mert a szegedi versenyző az első válogatót nagy fölénnyel nyerte 1000 méteren. 500-on ugyan kikapott Kolonicstól, de a harmadik helyezett olimpiai bajnok Pulai Imrét három másodperccel megverte. Pedig nagy luxus lenne a mindössze négy olimpiai kenus versenyszám közül kettőben feladni az éremszerzés esélyét.
Férfikajakban Poznanban már látható volt, hogy legjobbjaink elkezdtek visszaevezni az élmezőny felé, habár ebben a szakágban volt a legtöbb hiányzó az Eb-n. Mindezt figyelembe véve is biztató, hogy a tavalyi világbajnoki hetedik helyezése után Vereckei Ákos nagyon magabiztosan versenyzett, s remélhetőleg az idén a formaidőzítésével sem lesz gond. A világbajnok szlovák négyes kitért az olimpiai bajnok magyar egység elől, nem indult el a kontinensbajnokságon, így a nagy érdeklődéssel várt vízi párbajra csak Athénban kerülhet sor. Az olimpiai bajnok Kammerer Zoltán, Storcz Botond kettős csak hatodikként ért célba 500 méteren, tehát van még mit bepótolniuk, ha meg akarják védeni címüket. Angyal Zoltán szövetségi kapitány még nem találta meg azt a két egységet, amely 1000 méter egyesben és kettesben éremszerzési eséllyel indulhatna a nyári játékokon.
Az idény előtt úgy nézett ki, hogy a női kajakosok készülhetnek majd a legnyugodtabban az ötkarikás játékokra, mert Fábiánné Rozsnyói Katalin világbajnok négyese – Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Bóta Kinga, Viski Erzsébet – verhetetlennek tűnt. Ezért az volt a terv, hogy ők négyen képviselik a három női versenyszámban a magyar színeket Athénban. Aztán nagy csata alakult ki az olimpiai részvételért, a válogatásba ugyan az Európa-bajnokság nem számított bele, de Janics Natasa egyesben, Paksy Tímea és Benedek Dalma pedig párosban bizonyította, hogy nem véletlenül nyerték meg a világbajnokok előtt az első válogatót. Jókor jött „pofont” kapott a 2001 óta veretlen női négyes 500 méteren, amely szoros csatában kikapott a tavalyi világbajnokságon 1000 méteren ezüstérmes ukrán egységtől. Mindezek után felvetődhet, hogy itthon is fel lehet eredményesen készülni, mert míg tavaly Fábiánné tanítványai „rideg tartásban” a Dunán és a Tiszán edzettek, majd végigverték a világot, addig az idén Dél-Afrikában és Sevillában edzőtáboroztak, mégis elvesztették veretlenségüket. Ezt augusztusban persze feledtethetik. Addig azonban még hátravan egy nagyon izgalmasnak ígérkező országos bajnokság június 11–13-án Szegeden, amely a második, döntő válogató lesz az olimpiára.
Számtükör. A magyar versenyzők szereplése a 12 olimpiai versenyszámban a poznani Európa-bajnokságon. Férfikajak (2 aranyérem). 1000 m. K1: 4. Kökény Roland. K2: 5. Bauer Márton, Seibel Lajos. K4: 1. Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor. 500 m. K1: 1. Vereckei. K2: 6. Kammerer, Storcz. A pontversenyben: 1. Magyarország 65, 2. Spanyolország 45, 3. Németország 42. Nők (2 arany-, 1 ezüst). 500 m. K1: 1. Janics Natasa. K2: 1. Paksy Tímea, Benedek Dalma. K4: 2. Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Bóta Kinga, Viski Erzsébet. A pontversenyben: 1. Magyarország 75, 2. Lengyelország 53, 3. Spanyolország 44. Kenu (1 arany). 1000 m. C2: 5. Kozmann György, Kolonics György. 500 m. C1: 10. Joób Márton. C2: 1. Kolonics, Kozmann. A pontversenyben: 1. Oroszország 67, 2. Lengyelország 50, 3. Magyarország 49.