Továbbra sem tiszta a kép, mindenki hajtogatja az igazát, ki ennek, ki annak hisz. Biztosat nem lehet tudni, maximum gyanítani… A Magyar Olimpiai Bizottság szerint az olimpián doppingvétség miatt aranyérmétől megfosztott Annus Adrián ügyében nincs szó olyan tényekről, amelyek eddig ne lettek volna ismertek. Egyes hírek szerint bizonyos fordulat történt a kalapácsvető ügyében a NOB jegyzőkönyve alapján, amely leszögezi, hogy Annus Athénban leadott két vizeletmintája nem egy sportolótól származik, s amely csak a napokban vált véglegessé.
„Ez már elhangzott Athénban, azon a fegyelmi tárgyaláson, amikor Annus ügyével foglalkoztak” – mondta Molnár Zoltán azokra az információkra reagálva, amelyek szerint a NOB által a MOB-nak a napokban eljuttatott végleges jegyzőkönyvben ez áll: egyértelműen kimutatható, hogy Annus Athénban leadott két vizeletmintája nem egy embertől származik.
Hétfői hírek szerint, hallgatva a „felsőbb” utasításra, Annus jelezte, hajlandó visszaadni aranyérmét, ám tegnap másként nyilatkozott. „Magam is meglepődve tapasztaltam, hogy bizonyos sajtóhírekben kész tényként szerepelt – ráadásul az én nyilatkozatomként feltüntetve –, hogy visszaadom az olimpiai aranyérmemet. Ezzel szemben ezt
a kijelentést menedzserem, Babinyecz József saját sejtéseként, magánvéleményként tárta a nyilvánosság elé. Én változatlanul úgy gondolom, hogy megtartom az érmet” – áll Annusnak a közleményében, amelyben még leszögezi: „Szeretném azt is közölni, hogy a lapokban megjelentekkel ellentétben az athéni olimpián megvizsgált mindkét vizelet tőlem származik. Az, hogy ezt a fals indokok alapján keletkezett, orvosilag megcáfolható információt újra és újra felfrissítik, egyértelművé teszi számomra, hogy valakik igyekeznek eltántorítani tervemtől, hogy bíróságon vegyek elégtételt és szerezzem meg újra az aranyérmet.”
Közben megérkezett a japán fővárosba az az aranyérem, amelyet az Annus kizárását követően olimpiai bajnokká avanzsált Murofusi Kodzsi címére postáztak. A küldeményről a Japán Olimpiai Bizottság adott hírt, közölve azt is, hogy a medáliát az Athénban eredendően a magyar nehézatléta mögött másodikként végző Murofusi szeptember 23-án veszi át Jokohamában, egy ottani sportesemény keretében. A „pótaranyat” a NOB a tartaléknak készíttetett éremkollekcióból választotta ki és küldte el Tokióba.
Mindeközben újabb doppingeset látott napvilágot. Az egyik lengyel sportnapilap megerősített információja szerint két évvel ezelőtt pozitív eredményt hozott a női 100 m-es síkfutás athéni győztesének doppingvizsgálata, de a fehérorosz atlétikai szövetség különféle indokokkal elutasította Julia Barcewicz-Neszterenko eltiltását. A sprinter akkor a lengyel bajnokságban is szerepelt, s az egyik teszt a tilalmi listán szereplő clenbuterol jelenlétét mutatta ki szervezetében. A viadalt szervező szövetség erről értesítette a fehéroroszokat, akik megtagadták a büntetést, azzal érvelve, hogy a varsói laboratórium nem rendelkezik NOB-akkreditációval, így az eredmény sem tekinthető megbízhatónak. A felmentett futónő folytathatta felkészülését az olimpiára, s azon fölényesen „leckéztette meg” vetélytársait. A varsói laboratóriumban a mai napig megtalálható Neszterenko B próbájának „alapanyaga”, vagyis még most is megvizsgálható a minta. Ráadásul az intézmény rövid időn belül megkaphatja a Nemzetközi Olimpiai Bizottság „igazolványát”, tehát akár ott is minden szempontból hiteles eredményt mutathatnak ki.
Szombattól él néhány adóügyi változás
