Aranynégyes-oszlató ezüstérem

K a j a k - k e n u A hajráig nem volt semmi baj, vezetett a magyar négyes Athénban, aztán jöttek a németek Birgit Fischer vezérletével, így Kovács Katalinnak, Szabó Szilviának, Viski Erzsébetnek és Bóta Kingának három világbajnoki és két Európa-bajnoki arany után be kellett érnie az ezüstéremmel. A csalódás döntő elhatározást szült Szabóban, Viskiben és Bótában: levélben mondtak fel Fábiánné Rozsnyói Katalinnak.

Malonyai Péter
2004. 09. 09. 17:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kevesebb mint két tized másodperc döntött arról, hogy felbomlik az aranynégyes, mert az aligha hihető, hogy a három lány akkor is búcsút int edzőjének, ha nyernek. Vagy ha igen, örömkönnyek között, virágcsokrok közepette, pályafutásuk csúcsának nevezve a szkiníaszi olimpiai viadalt.
Megérdemelték volna, ha valakik, akkor ők mindenképpen, ám nem sokra mennek a cáfolhatatlan igazsággal. Tudták ezt persze már a célba érkezés után is, nem véletlenül mondta Szabó Szilvia: „Megpróbálunk örülni, hiszen mégiscsak ezüstérmet nyertünk, úgy, hogy mindent megtettünk az aranyért.” Tényleg mindent megtettek, és az is igaz lehet, amit Viski Erzsébet és Bóta Kinga állít, nevezetesen, hogy képtelenség még egyszer annyit dolgozni, mint ők tették Athén előtt.
Az aranyéremre esélyesen, az olimpiai bajnoki cím reményében.
A három lány tehát levelet írt az edzőnek, Fábiánné Rozsnyói Katalinnak, amelyre – mint Szabó Szilvia a sportlapnak elmondta – Kati néni nem válaszolt. Viszont úgy nyilatkozott, az újságokból tudta meg, hogy elmennek tőle. Meg persze onnan is sejthette, hogy Szabó, Viski és Bóta klubja, a Tiszaújvárosi VSE felbontotta a vele kötött szerződést, jelezve, hogy nincs rá szükség. Nem mellesleg, Fábiánné már az olimpia előtt közölte, hogy ezt a négyest nem készíti fel többé, a három levélíró közül kettőre akkor sem számított volna, ha nem kívánnak szakítani.
Kovács Katalin az egyetlen, aki nem foglal állást az ügyben. Mint mondja, végig akarja gondolni a dolgait, a (közel)múltat és a jövőt egyaránt, beszél majd Kati nénivel is, azután eldönti, mit tegyen. Tiszteletre méltó alapállás, csak azért nem érdemes kijelenteni, hogy ezt kellett volna tenniük a többieknek is, mert a saját sorsával mindenki azt kezd, amit akar. Meg aztán kívülről a legkönnyebb okosnak lenni, főként ott, ahol az érzelmeknek, az indulatoknak főszerep jut. Mondják, hogy Janics Natasa megjelenése a kulcsa a történteknek. Kovács Kati állítja, tény, hogy a sikerei megkavarták a szálakat, a feszültség néha szinte tapintható volt a csapaton belül, de ilyesmi előfordul a sportban. Azért pedig, mert legyőzte őt egyesben, nem haragudhat rá, nagy butaság lenne. Szerinte a viszonyukban az a legfontosabb, hogy tökéletes párost alkottak, olimpiát nyertek.
Valamennyi érdekelt igyekszik visszafogottan, indulatok nélkül nyilatkozni, ám mintha a felszín alatt izzana a parázs. Ez persze magánügy, így részletkérdés, a lényeg, hogy oda lett a bizalom mindkét oldalon.
A szakítás ezért törvényszerű.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.