Tört magyarsággal, mégis szinte hibátlan fogalmazással beszélt vagy jó fél órán keresztül az ügyvédnő arról az ügyről, amelyben a két sportoló védelmét látja el. A Sportdöntőbíróság tárgyalására decemberben vagy januárban kerülhet sor, amelyre a periratokat már elküldte a jogásznő, s október 15-ig csatolja a bizonyítékokat.
Az ügyvédnő, nem is burkoltan, felvetette a magyar sportvezetés, konkrétan a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) vezetőinek a felelősségét. Megemlítette többek között azt a levelet, amelyet Molnár Zoltán MOB-igazgató írt a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak augusztus 27-én reggel. Ebben bocsánatot kért, hogy Annus nem tett eleget a WADA, a Doppingellenes Ügynökség szabályainak. Barki állítása szerint ez nem felel meg a valóságnak, és ez a levél volt a kizárás egyik alapja, még akkor is, ha Molnár Zoltán még aznap este újabb levelet küldött, amelyben tájékoztatta a NOB-ot, hogy Annus nem tud megjelenni a meghallgatáson, rossz lelkiállapota miatt. Ezt a levelet rossz faxszámra küldték el. (Molnár Zoltánnak más a véleménye: „Annus korábban azt mondta, hogy foggal-körömmel harcoltunk érte, és így nyilatkozott Fazekas is. Az ügyvédnő állítása kicsit mellbevágó. Amit lehetett, megtettük a két atlétáért.”)
Kifogásolta Barki, hogy Schmitt Pál MOB-elnök úgy képviselte Annust az athéni tárgyaláson, hogy erre nem volt meghatalmazása, pedig a bizottság elnapolta volna a tárgyalást, mivel Annus küldött orvosi igazolást. A bizottság elnöke rákérdezett, hogy Schmittnek van-e meghatalmazása, aki azt mondta, hogy igen, szóbeli. (Molnár így reagált erre: „A MOB elnökének egyszemélyi képviseleti joga van a magyar csapat kapcsán. Megmosolyogtató az ügyvédnő kijelentése, s tájékozatlanságának tudható be.”) Az athéni fegyelminek a jegyzőkönyvét nem a MOB-tól, hanem Lausanne-ból kapta meg a jogásznő, aki úgy fogalmazott, hogy a két atlétával nem törődik a sportvezetés, „elengedték a kezüket.” Lapunk kérdésére Annus ezt megerősítette, mondván: „Azóta senki nem kereste őket.” (Molnár: „A fegyelmi tárgyalása előtt repülőjegyet telepítettünk a számára és kísérőt is kerestünk neki. Minden erőfeszítésünk arra irányult, hogy megjelenjen a tárgyaláson, de ő nem utazott el.”)
A ügy – amely valójában nem nevezhető „klasszikus” doppingügynek, hiszen pozitív vizsgálati eredmény nincsen – jelenleg itt tart, s csak remélni lehet, hogy nem a magyar recept szerint zárul, vagyis vádaskodás helyett kiderül az igazság.
Trump aláírta a törvénybe foglalt ígéreteit
