A magyar női kajakválogatott eddigi legnagyobb olimpiai sikerét érte el Athénban – Janics Natasa győzött egyesben, a Janics, Kovács Katalin kettős szintén első lett, a Kovács, Szabó, Bóta, Viski összeállítású négyes pedig ezüstérmes –, mégis, az ötfős csapat négy tagja a záróünnepség előtt köszönés nélkül faképnél hagyta Fábiánné Rozsnyói Katalint. Ugyan a hazatérés után a hűtlen tanítványok küldtek egy köszönő-levelet a mesterüknek, de ezt az edzőnő válasz nélkül visszaküldte a feladóknak. Tudomásunk szerint a női négyes tagjai nem tudták megbocsátani edzőjüknek, hogy az utóbbi évben még csak „tartalék” Janics Natasából kétszeres olimpiai bajnokot nevelt, míg ők az utóbbi három évben sorra győztek a világversenyeken, de a legfontosabb viadalon, az olimpián vereséget szenvedtek a német egységtől.
Angyal Zoltán szövetségi kapitány szerint az ezüstérmes négyes tagjai és edzőjük között olyan ellentét alakult ki, hogy a válást már nem lehetett megakadályozni. A kapitány szerint jelenleg úgy néz ki, hogy a kétszeres olimpiai bajnok Janics Natasa továbbra is Fábiánnéval dolgozik, Bóta Kinga, Szabó Szilvia és Viski Erzsébet pedig a Honvéd edzőjének, Csipes Ferencnek az irányításával fog edzeni.
– Még folynak a tárgyalások – magyarázta Csipes Ferenc. – A közös munkáról már beszélgettem a lányokkal, de még csak azt mondhatom, jelenleg az első számú jelölt vagyok arra, hogy én irányítsam a világbajnok kajakosnők edzéseit.
A kajak négyesben 1988-ban olimpiai bajnok Csipes Ferenc a Honvéd szakosztály-igazgatójaként és edzőjeként eddig fiatal kajakosokkal foglalkozott. Eredményes munkáját bizonyítja, hogy a 24 fős csoportjának fele utánpótlás-válogatott kerettag. Kérdésünkre elmondta, hogy szívesen vállalja a kihívást, a világ legjobb kajakosnőinek a felkészítését.
Nem dőlt még el, hogy a Janics Natasával kettesben olimpiai bajnok Kovács Katalin kivel és hol folytatja a felkészülést. Jóny István, az MTK ügyvezető elnöke szerint csak október közepén dőlhet el a szereposztás, egyelőre csak az látszik biztosnak, hogy Kovács Kati továbbra is az MTK versenyzője marad.
Egyelőre bizonytalan az is, hogy a világ jelenlegi legeredményesebb kajakosedzője, a 62 éves Fábiánné hol és kivel folytatja. Szerettük volna erről kérdezni, de tegnap a Kínai Olimpiai Bizottság meghívására elutazott Pekingbe. Valószínűleg csalódottan, mert ahhoz képest, hogy a magyar küldöttség aranyérmeinek negyedét tanítványai nyerték, a keserű athéni búcsú után itthon nagyon fagyos fogadtatásban részesült.
Megdöbbentő az is, hogy a sportág vezetése tétlenül szemléli a világ legerősebb női kajakcsoportjának széthullását. Az pedig a magyar sport szégyene lenne, ha a legeredményesebb edzője esetleg „száműzetésbe” vonulna. Mindez hű tükörképe sportéletünknek – jönnek-mennek a miniszterek, de felelőse nincs semminek –, amelyben egy hónappal az olimpia után a legsikeresebb sportág legerősebb szakágában teljes a bizonytalanság.
Trump aláírta a törvénybe foglalt ígéreteit
