Elképzelhető, hogy tiszavirág-életű a görög válogatott európai uralkodása. A portugáliai Európa-bajnokságon ugyan igazi szenzációt okozva meneteltek, s végül a hazai válogatottal szemben a döntőben is diadalmaskodtak, ám az első világbajnoki selejtezőn csúfos vereség érte őket. Albániában rendkívüli érdeklődés kísérte a találkozót, és a felfokozott hangulatra jellemző, hogy a szponzorok, a szövetség vezetői összesen 410 ezer eurós jutalmat ajánlottak fel az együttes részére, ha sikerül legyőzni a nagy riválist. Egyetlen vb-selejtezőért – ráadásul, ami még nem dönt semmiről – soha nem ajánlottak ilyen kecsegtető összeget. Az albánok persze hajtottak volna enélkül is, elvégre a szomszédos, fejlettebb Görögországgal szemben folyamatos a bizonyítási vágy. Murati már a 3. percben vezetést szerzett, majd hét perccel később Aliaj növelte az előnyt, amelyet Jannakopulosz a félidő vége előtt csak csökkenteni tudott. A folytatásban nem esett gól, így maradt a kínos 2-1-es kudarc. A selejtezősorozat rossz kezdése nem szokatlan a görögöktől, az Eb-selejtezőn hazai pályán kaptak ki a spanyoloktól, majd ettől kezdve hétszer nyerve végeztek a csoport élén.
Az albánok örömmámorban úsztak szombat este, s még Görögországban sem fogták vissza magukat, ahol jelentős számú albán kisebbség él. Athén és Szaloniki belvárosában is összecsapások követték a nem éppen visszafogott albán ünneplést, s a verekedések miatt több embert kórházba kellett szállítani.
Anglia kicsit elszámította magát Bécsben. A második félidő közepén Lampard és Gerrard góljaival már 2-0-ra vezetett az Eb-negyeddöntős, amikor a 71. percben Kollmann egy szabadrúgásból a vendégek kapujába talált, majd két perccel később Ivanschitz James kapushibáját kihasználva egyenlített. Bécsben sem maradt el a csetepaté, a két szurkolótábor a meccs előtt és után is összecsapott, és a könnyebb sérültek itt is adtak munkát az orvosoknak. Az angolok legalább azzal vigasztalódhattak, hogy a döntetlent idegenben érték el, a franciák azonban még erre sem hivatkozhatnak. Izrael ellen, rendkívül ötlettelen játékkal, csak gól nélküli döntetlenre futotta.
Oroszországban is többre számítottak az egy pontnál, és a Szlovákia elleni 1-1-es moszkvai kudarc után rögtön felmerült Georgij Jarcev szövetségi kapitány lemondása. Tegnap a szövetség vezetői egységesen cáfolták a hírt, de a portugáliai Eb-döntő óta folyamatosan kritizált Jarcev nincs könnyű helyzetben.
Világbajnoki selejtezők. Európa. 1. csoport: Finnország–Andorra 3-0, Románia–Macedónia 2-1. 2. csoport: Albánia–Görögország 2-1, Törökország–Grúzia 1-1, Dánia–Ukrajna 1-1. 3. csoport: Oroszország–Szlovákia 1-1, Észtország–Luxemburg 4-0, Lettország–Portugália 0-2. 4. csoport: Franciaország–Izrael 0-0, Svájc–Feröer-szigetek 6-0, Írország–Ciprus 3-0. 5. csoport: Szlovénia–Moldova 3-0, Olaszország–Norvégia 2-1. 6. csoport: Észak-Írország–Lengyelország 0-3, Azerbajdzsán–Wales 1-1, Ausztria–Anglia 2-2. 7. csoport: Belgium–Litvánia 1-1, San Marino–Szerbia-Montenegró 0-3. Dél-Amerika, 8. forduló: Peru–Argentína 1-3.