Erkölcsi elismerést sem kaptak a klubtól

T E K E Harmadszor nyerték meg a Ferencváros női tekézői a Világkupát, amelyen tizennégy ország bajnokcsapata indult a németországi Eppelheimben, ám a nagy siker után csak magukban ünnepelhettek, a klub vezetői még gratulálni is elfelejtettek.

2004. 10. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Húsz esztendeje, 1984-ben a szegedi tekéző, Vidácsné Ábrahám Mária lett „Az év sportolója”, négy esztendővel később a Budapest Sportcsarnokban nyolcezer néző ünnepelte Csányi Béla egyéni világbajnoki címét, ám azóta a sportág megítélése rengeteget romlott annak ellenére, hogy sikerekből továbbra sincs hiány. A magyar tekézők a hét végén megnyerték a női bajnokcsapatok vetélkedését, a férfiaknál a Szeged ezüstérmes lett, míg az Európa-kupában Budapesten a férfiaknál a ZTE győzött, a nőknél a BKV Előre a második lett. Az eredmények ellenére nem volt visszhangja a sikereknek.
– A teke nem olimpiai sportág, s ez döntően befolyásolja a média érdeklődését, de nem tagadhatom, hogy az utóbbi időben a hivatalos sportvezetés sem támogatott bennünket és a sportágat – mondja szomorúan, de az elmúlt években kialakult helyzetet rezignáltan tudomásul véve Juhász László, a Ferencváros vezetőedzője, s egyben szakosztály-igazgatója. – Ennél még elkeserítőbb, hogy a klub vezetői is elfeledkeztek rólunk, mintha észre sem vették volna, hogy Világkupát nyertünk, semmilyen gratulációt nem kaptunk.
– Ennyire mostohagyerekek az egyesületen belül?
– Olyannyira, hogy egy fillér támogatást sem kapunk. Három szponzorunk van, s az általuk biztosított hárommillió forintból élünk, talán nem kell mondanom, milyen szűkösen. A győzelem után szinte röstelkedtem, de semmilyen jutalmat nem tudtunk adni a játékosoknak, akik teljesen amatőrök, a szabadságuk terhére játszottak.
– Ez gondolom az egész sportágra jellemző.
– Egyáltalán nem. Annak ellenére, hogy a média nem sokat foglalkozik a tekével, rengeteg helyen építenek új pályát, új szakosztályok alakulnak, s több helyen is profi státusban játszanak a tekézők. A Fradi haldoklik, de a sportág nem.
– Érthetetlen, hiszen nem először nyerték meg a Világkupát.
– Ez a harmadik sikerünk, és furcsa módon mindháromszor Németországban győztünk. 1997-ben Augsburgban, 2001-ben Vierheimben és most Eppelheimben. Úgy látszik, számunkra jó előjel, ha a németek rendezik a versenyt.
– Mennyire volt szoros a küzdelem, megizzadtak a győzelemért?
– Hallatlanul izgalmas volt az egész verseny. A tizennégy csapat közül a négy legjobb jutott az elődöntőbe, ahová mi a második helyre kerültünk. A döntőbe jutásért a szlovén Celjét győztük le, majd a Marosvásárhellyel vívtuk a finálét. Csak az utolsó három gurítás során dőlt el a csata, szerencsére Juhász Gabi jól bírta idegekkel. Mellette Bíró Zsuzsa, Bozó Melinda, Csongrádi Gyöngyi, Csuka Zsanett, Fehér Andrea, Szabó Mónika és Wittmann Viktória alkotta a csapatot. A többség háromszoros Világkupa-győztes, s ebből is látszik, hogy a játékosok a nehézségek ellenére is kitartanak a csapat mellett.
– Mi a hűségük oka?
– Ez olyan, mint az igazi szerelem, amelyben nem az észérvek számítanak, csak az érzelem. Ide kötődnek, s nem szívesen mennének el, még akkor sem, ha máshol jobb körülmények várnának rájuk.
– A Világkupa elhódítása a csúcs, vagy van még újabb motiváció?
– Már a tekében is bevezették a Bajnokok Ligáját, ahol a Világkupa első nyolc helyezettje, az Európa-kupa öt legjobb csapata, és a harmadik számú nemzetközi kupa, az NBC három együttese indulhat. Ez már pénzdíjas sorozat, a győztes négyezer dollárral gazdagodik. Kieséses rendszerben zajlanak a küzdelmek, novemberben kezdünk és a fináléra áprilisban kerül sor. Szeretnénk azt is megnyerni, s ezzel feltenni a koronát a csapatunk teljesítményére. Ez talán már elég lenne, hogy felfigyeljenek ránk.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.