A Pistonst nehéz lesz letaszítani a trónról

K O S Á R L A B D A Felkavart állóvíz – ezzel a jelszóval indították útnak a magyar idő szerint tegnap hajnalban elkezdődött 59. észak-amerikai profi kosárlabdaligát (NBA) a tengerentúliak. Természetesen nem véletlenül. A mezőny ugyanis egy új taggal bővült, melynek hatására az elöljárók kénytelenek voltak radikálisan átszervezni a bérviták miatt „jegelt” jégkorongliga, az NHL miatt amúgy is jobban a középpontban lévő idényt.

Munkatársunktól
2004. 11. 04. 18:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Charlotte Bobcats belépésének hála, az eddigieknél is izgalmasabb csatározás várható: az eddigi kettő-kettő helyett három-három nyugati, illetve keleti csoportot alakítottak ki. Az együttesek a kvintetteken belül négyszer, a főcsoportokon belüli riválisokkal három-négy alkalommal, a másik divízióbeliekkel pedig kétszer csapnak össze. A nyolcvankét meccses alapszakasz április 20-ig tart.
Hogy kik jutnak be a rájátszásba, s kik szállhatnak majd harcba az aranygyűrűért? Maradjunk annyiban, tavaly jóval határozottabb választ adtak előzetesen az NBA szerelmesei ezen felvetésekre – más kérdés, hogy a favoritnak, legyőzhetetlennek kikiáltott Los Angeles Lakers elbukta a nagydöntőt…
Mindez erősen kihatott a jelenre. Elment többek között az óriás, Shaquille O’Neal is, akinek Floridába, a Miami Heathez történő igazolását az utóbbi évtizedek legnagyobb volumenű változásának titulálják a tengerentúlon. Mindazonáltal legalább olyan nagy veszteség érte a kaliforniai társaságot a méltán híres mester, Phil Jackson távozásával, akinek helyét Rudy Tomjanovich vette át. A kevésbé ismert tréner természetesen az előző évadot nemi erőszak vádja miatt végigpereskedő, végül felmentett Kobe Bryant kezébe adta a karmesteri pálcát, aki O’Neal árnyékában évek óta várt erre a pillanatra. Nos, álma teljesült, szavait „issza” a csapat, mindazonáltal felettébb nehéz feladat vár a klasszisra, mert a társaira is hatványozottabban kell figyelnie, lévén egyedül meccset nyerni hoszszú távon képtelenség ebben az idegőrlő, embert próbáló bajnokságban. Nem csoda, hogy a Lakersért szorítók bíznak abban, hogy a nagy öreg, a 41 esztendős, kisebb-nagyobb sérülésekkel bajlódó Karl Malone lehúz még egy szezont a csapatban.
Nyugaton a nagy ellenlábasok táborát leginkább a Houston (fedélzetén két szupersztár, a gólkirály McGrady és a kínai „torony”, Jao Ming), a hazánkban is megcsodált német Dirk Nowitzki vezérelte Dallas, a Tim Duncan pontjaira, paszszaira építő, de rendkívül egységes San Antonio alkotja.
Keleten a legtöbb szó O’Neal miatt a Miamiról esik, ám a legesélyesebb gárdának mégis a címvédő Detroit Pistons tűnik. A bajnok nem sokat változtatott, nem volt rá oka, egyben tartotta sikercsapatát, mindössze két fontosabb igazolást mutathat fel: szerződtette a lepattanószerzésben jártas Antonio McDyesst (O’Neal keleti költözésének válaszlépése), valamint az argentin válogatottal olimpiai bajnoki címet szerző Carlos Delfinót. A kispadon továbbra is Larry Brown ül – nem kérdés, több sikerélmény vár rá, mint a nyári ötkarikás játékokon, amikor a Dream Teamet irányította. Mindez már a nyitó napon kiderült, hiszen játékosai remek teljesítménnyel 87-79-re győzték le a Houstont. További eredmények: Los Angeles Lakers–Denver Nuggets 89-78, Dallas Mavericks–Sacramento Kings 107-98.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.