A titoktartás mindenkit kötelez

S ú l y e m e l é s Nem javasolja a Magyar Súlyemelő-szövetség Aján Tamást a nemzetközi testület (IWF) elnökének: a szavazáson nyolc-négy arányban utasították el a jelölést az elnökségi tagok. Aján Tamás – aki 1976 és 2000 között főtitkárként, négy esztendeje pedig elnökként dolgozik a nemzetközi szövetségben – írásbeli indoklást vár a döntés kapcsán.

Munkatársunktól
2004. 11. 25. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Titkosan szavazott a honi vezérkar, így nem készülhet semmiféle indoklás a határozatról, mert mit ér a titkos módi, ha utána valamennyi érdekeltet megkérdeznek arról, mire szavazott, és miért. Dolovai Tamás, a magyar szövetség elnöke levélben közli majd mindezt Aján Tamással, akinek bizalomvesztése őt nem lepte meg.
„Benne volt a levegőben…” – így Dolovai, a kijelentés pedig megerősíti azokat a híreket, amelyek szerint igencsak megromlott a viszony a magyar szövetség és Aján Tamás között. A kérdésre, hogy az állapot nem lesz-e befolyással a magyar versenyzők nemzetközi megítélésére, Dolovai Tamás egyértelmű nemmel válaszol: „Tartom annyira korrektnek Aján elnök urat, hogy ne legyen hátrányunk a szavazásból, azt pedig tudni kell, hogy a nemzetközi szövetségben az ő szava a döntő.”
A honi szövetség elnöke hozzátette még, hogy az Athénban történtek, és a költségvetési tervezet után a magyar sport és benne a súlyemelés helyzete rosszabb már nem is lehetne. „Magunkra maradtunk…” – állítja Dolovai.
A nemzetközi szövetség kongresszusa, tisztújítással is a napirendjén, márciusban ül össze – éppen Budapesten. Hogy Aján Tamás marad-e az elnök, csak akkor derülhet ki, az viszont már tény, hogy a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) montreali kongresszusán Ajánt újabb két évre megbízták azzal, hogy a szűk vezérkarban, a Board-ban továbbra is képviselje a nyári olimpiai sportágakat tömörítő világszövetséget (ASOIF).
Az ügynökség egyébként a most közzétett adatok szerint – az athéni olimpiát és a paralimpiát leszámítva – 2004-ben 1610 vizsgálatot végzett, 100 ország sportolóitól kérve mintát. Ami pedig Athént illeti, a WADA jelentése egyértelműen fogalmaz: akik lebuktak a játékokon, azok csak magukat okolhatják a hátrányokért, hiszen a pozitív mintát produkált sportolók mindegyike tudatosan nyúlt meg nem engedett segítséghez.
Idetartozik, hogy a kongreszszus döntése szerint tovább bővítik a tiltott szerek és módszerek listáját január elsejétől például kilenc új anabolikus készítménnyel. A WADA szerepe egyre erőteljesebb (21,7 millió dollárból gazdálkodhat jövőre), a szervezetnek már 155 tagja van, ugyanis ennyien írták alá eddig a doppingkódexet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.