Az utóbbi időszak legeredményesebb férfi kajak-kenu edzője, Sári Nándor nem ünnepelhette nyugodtan az olimpiai sikert, azt, hogy irányításával a Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos és Horváth Gábor összeállítású négyes megvédte elsőségét Athénban. Az őszi szünetben az a pletyka terjedt el, hogy olimpiai bajnok tanítványai faképnél hagyják. Ennek ellenére az új olimpiász elején nem unatkozik, tucatnyi versenyzővel vágott neki a felkészülésnek. A férfi kajak-válogatott egy része jelenleg Sári Nándor irányításával Dunavarsányban edz.
– Az enyhe ősz nekünk kedvezett, mert még a múlt héten is vízre szállhattak a fiúk – magyarázta Sári Nándor. – A csoportomból eddig egyedül Beé István jelentette be, hogy távozik. Vereckei Ákossal néhány hete találkoztam, akkor azt mondta, hogy december elején dönt a jövőjéről. A pletykákkal addig nem foglalkozom. Az együttműködésünk eddig sikeres volt, amit világbajnoki győzelmek és két olimpiai aranyérem bizonyít. A világklasszisok pályafutásában is előfordulhatnak hullámvölgyek. Úgy ítélem meg, hogy Ákos egy hullámvölgy után feljövőben van, amit jelzett Európa-bajnoki elsősége, s az is, hogy a négyes fantasztikus győzelme után egyesben ötödik lett az olimpián. Ha ezt a munkát folytatjuk, akkor visszakerülhet egyesben is a legjobbak közé.
Kíváncsiak voltunk Vereckei véleményére is, aki elmondta, hogy napi egy edzéssel egyedül már elkezdte a felkészülést, de hivatalosan csak két hét múlva jelenti be, kinek az irányításával folytatja.
Az aranyérmes négyes három tagja, Kammerer Zoltán, Storcz Botond és Horváth Gábor már határozott, ők továbbra is Sári Nándorral edzenek, akinek a csoportjában marad Kökény Roland is. Több tehetséges fiatal is bekapcsolódott a munkába, például a junior Európa-bajnok Kucsera Gábor és Gönczy Balázs, valamint az ifjúsági világbajnok Betlenfalvi István.
Sári Nándor már a jövőt építi, de a múltat sem zárhatja teljesen le, ugyanis a Démász-Szeged nem akarja vagy nem tudja kifizetni azt az összeget, amellyel Storcz Botond felkészítéséért az edzőnek tartozik.
– Több egyesülettel van munkakapcsolatom, de a szegedihez hasonló eset még nem fordult elő. Igaz, korábban a Démász is betartotta a megállapodást. Ezért sem siettettem az év elején az írásos szerződést, megelégedtem a szóbeli megállapodással. Utána viszont olyan szerződést írtak, ami pontatlan volt. A legutolsó változatban pedig méltatlan összeget ajánlottak föl. Türelmesen vártam, de más választásom már nem volt, így jogi úton próbálok hozzájutni, ahhoz a pénzhez, amiért megdolgoztam.
Sári Nándor esete nem egyedüli, kollégájának, Szabó Attilának is tartozik a Démász-Szeged az olimpiai bronzérmes kenus, Vajda Attila felkészítéséért. A három olimpiai arany-, egy ezüst- és két bronzérem ellenére tehát nem teljes az öröm a legsikeresebb magyar sportágban.
Kényszerű klubcsere. Hosszú találgatás után, néhány héttel ezelőtt eldőlt, hogy az olimpiai ezüstérmes női kajak négyes három tagja, Bóta Kinga, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet edzőt vált, és Simon Miklóssal kezdték el a felkészülést a jövő évi világversenyre. Egyesületük támogatta az edzőváltást, s akkor még úgy tűnt, hogy mindhárman továbbra is a Tiszaújvárosban folytatják pályafutásukat. Azóta kiderült, hogy anyagi okok miatt a vidéki klub kénytelen volt kevesebb fizetést ajánlani a világbajnokoknak, akik a csökkentést nem fogadták el. A békés válást igazolja, hogy a klub ünnepélyes keretek között búcsúzik el sikeres sportolóitól. Információink szerint Bóta, Szabó és Viski a jövőben a BSE színeiben fog versenyezni.