Zsúfolt ház, az úszó- és vízilabdasport színe java a lelátón (Cseh László például igen szakavatott környezetben, az anyajegyműtéten átesett, így a meccset kihagyó Molnár Tamás társaságában szemlélte az eseményeket), fogcsikorgatva küzdő ellenfél, a végén hatalmas fieszta.
Pedig sokáig, a parti feléig úgy tűnt, hiányzott a feszültség és az izgalom: a Domino voltaképpen azt csinált a medencében, amit csak akart, köszönhetően annak, hogy a Barcelona ekkor még megelégedett az „ijedt nyúl” szerepével. A LEN-kupa-sikert követően jelentősen meggyengült spanyol társulat játéka felettébb egysíkúnak, kiszámíthatónak tetszett: semmitmondó passzolgatás a kaputól kilenc-tíz méterre, majd bejátszás a centernek, Péreznek. A színes bőrű óriás váltakozó sikerrel harcolt a riválisokkal. Egy esetben volt képes elszakadni védőjétől, ekkor egy látványos csavarra igazolta klasszisát. Azonban egymaga kevésnek bizonyult az olyan kiváló pólósokat magáénak tudható csapat ellen, mint a Domino, így nem számított meglepetésnek, hogy a nem mindennapi bevonulót követően láthatóan felszabadultan, nagy harci kedvvel kezdő, Benedek Tibor által űzött-hajtott alakulat 6-2-es előnyt tudott magáénak. A spanyol válogatott stabil tagja, Molina a nagyszünetet megelőzően ugyan kozmetikázta az eredményt, mégis úgy tűnt, inkább gála-, mint tétmeccsnek nevezhetjük a találkát.
Egy brazil testvérpár tett arról, hogy ne így legyen – a meccs közben igencsak a publikumra ijesztett, ám utólag csak köszönet illeti ezért. Köszönet, mert igazi pólóderbit varázsolt a sportág szentélyébe. A huszonnégy órával előtte idegörlő bajnoki rangadót vívó Domino a vezetés, az addig tapasztaltak birtokában érthetően takaréklángra állította magát, amit pillanatok alatt kiszagolt a Perrone kettős. Ricardo és Felipe jött rá, csak lövésből lesz gólt: a felismerést tettek követték, amit a Gergelyt Istvánt váltó Kovács Zoltán bánt leginkább. Tegyük hozzá, nem csak a kapus tehetett a gólokról, lévén társai átmenetileg elfelejtettek hatékonyan védekezni.
A spanyolok végre már reklamáltak is – végre, mert ez is alátámasztotta, elkezdtek vízilabdázni. A váratlan izgalmak tűzbe hozták a közönséget is, így igazi kupahangulatban teltek a percek. Hét hetes döntetlennel vette kezdetét az utolsó felvonás, amely elején Kovács kapus korrigált: labdát fogott, majd ragyogóan indította az elviharzó Benedeket, aki nem szokott az ilyen helyzetekben hibázni. Mondani sem kell, most sem tette. A Perrone fivérek erre újfent egy-egy távoli bombával válaszoltak, azaz 9-8-ra a Barcelona vezetett!
Kiss Gergő elérkezettnek látta az időt, hogy főszerepet vállaljon – két ravasz lövéssel fordított, és kicsikarta a győzelmet (10-9) csapata számára. A balkezes bajnok a lefújást követően a világ legjobb játékosa kitüntető címet, az úgynevezett Aranysapkát vehette át az olaszok legendás alakjától, Fritz Dennerlintől – ezúttal is láthattuk, miért döntött így az Európai Vízilabdaklubok Szövetsége.
A Szuperkupa elhódításával triplázott a bajnoki és az Euroliga- serleget is begyűjtő Domino, amelyben a Benedek Tibor, Kovács Zoltán kettős, illetve a tréner, Kovács István az 1994-es esztendő, az Újpesttel egyszer már megtapasztalhatta ezt az érzést.
Közben Egerben a bajnoki veretlenség megőrzése volt a tét: a fiatal Vasas erejét a jelek szerint felemésztette a pénteki, friss Szuper- kupa-győztes felett aratott siker, így a kapuban szokása szerint parádézó Szécsi Zoltán vezetésével voltaképpen könnyedén nyert a BVSC-különítmény megerősítette hevesi együttes. Az angyalföldiek 10-5 után becsületből vizsgáztak jelesre, a Magyar Kupa-finálé „visszavágóján” így csupán 10-8-as vereséget szenvedtek. Gerendás György elégedett volt a látottakkal, a képet csupán a reklamálást követő piros lapja rontja.
Európai Szuperkupa: Domino-BHSE–CN Barcelona (spanyol) 10-9. Férfibajnokság: Eger–Vasas 10-8, Szeged–UTE 9-4, BVSC–OSC 8-10, Neptun–FTC 5-15, Ybl–Szolnok 7-14, Szentes–Domino 8-17. Női bajnokság: Domino–Dunaújváros 4-6, BVSC–Szentes 8-11, OSC–Kecskemét 4-8.
SORSOLÁS. Tegnap a fővárosi Aquincum Hotelben nagyszabású ceremónia közepette sorsoltak a férfi európai kupákra, valamint a női vb-selejtezőre. Férfi Euroliga, főtábla. A csoport: Jug (horvát), Nice (francia), Vasas, Nis (szerb-montenegrói). B csoport: Jadran (szerb-montenegrói), Barceloneta (spanyol), Recco (olasz), Mladost (horvát). C csoport: Volgográd (orosz), Spandau (német), Posillipo (olasz), Primorje (horvát). D csoport: Domino, Olympiakosz (görög), Csehov (orosz), Brescia (olasz). LEN-kupa, nyolcaddöntő: Szeged–Vuliagmeni (görög), Camogli (olasz)–UTE, FTC–Dinamo Moszkva (orosz). Női világbajnoki selejtező, A csoport: Magyarország, Németország, Franciaország, Fehéroroszország.