A súlyemelőknél áll a bál

S ú l y e m e l é s A magyar súlyemelősport olimpiai doppingbotrányának utórezgései Aján Tamást is elérték, akit a hazai szövetség elnöksége nem javasolt újabb négy évre a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség elnökének, mert nem tett meg mindent a doppinggyanúba keveredett versenyzőkért Athénban. Aján visszautasította ezt a vádat, s valószínűleg továbbra is elnök maradhat.

Munkatársunktól
2004. 12. 02. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyedül a súlyemelésnek van magyar elnöke a kilencvennyolc nemzetközi sportági szövetség közül, de ha a hazai szövetségen múlik, akkor csak márciusig. Aján Tamás 1976-ban lett a nemzetközi szövetség főtitkára, 2000-től pedig az elnöke. A sportdiplomata nem titkolta, elkeserítő számára, hogy a magyar szövetség vezetésének egy része őt akarja megtenni bűnbanknak azért, mert az olimpián Gyurkovics Ferenc, Kecskés Zoltán és Kovács Zoltán doppingvétséget követett el.
Aján a váddal kapcsolatban elmondta, hogy a nemzetközi szövetség elnökeként semmiféle befolyása nincs a doppingvizsgálatokra, ráadásul ezt az olimpián a NOB irányította és felügyelte. A nemzetközi szövetség vezetőjeként az elmúlt évtizedekben a lehetőségekhez mérten sok mindent tett a magyar súlyemelésért, ezért is meglepte, hogy egy felelőtlen döntéssel a sportág lemond egy fontos tisztségről és az ezzel járó előnyökről. Aján bejelentette azt is, hogy a kialakult ellentétek miatt valószínűleg márciusban nem Budapesten rendezik meg a százéves budapesti szövetség ünnepi közgyűlését. Kérdésünkre elmondta, hogy a szövetség alapszabálya nem írja elő a nemzeti szövetség támogatását, ezért valószínűleg marad elnök, ugyanis eddig már nyolcvankét tagország biztosította írásban támogatásáról.
A múlt heti elnökségi döntéssel kapcsolatban Dobos Béla, a szövetség volt alelnöke elmondta, hogy az szabálytalan volt, mert az elnöki jelölés nem szerepelt az ülés programjában, ezért a Fővárosi Bíróságon megtámadták a döntést, amely miatt több elnökségi tag bejelentette lemondását. Mivel az elnökség létszáma az olimpia óta a harmadával csökkent, ezért rendkívüli tisztújító közgyűlést kell összehívni.
A tegnapi sajtótájékoztatón sem derült ki a lényeg, hogy mi is történt valójában Athénban. Nem hivatalos információ szerint a doppinggyanúba keveredett három magyar versenyző azért nem akar beletörődni a pozitív vizsgálati eredménybe, azért vádolja manipulációval az ellenőröket, mert olyan vizeletmintát adtak le, amely szerintük biztosan tiszta volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.