Nem csupán azért várhatjuk nyugodtan a kedden kezdődő középdöntőket, mert a magyar válogatott veretlenül, csoportelsőként készül a folytatásra, hanem elsősorban azért, mert a mutatott játék is meggyőző. A számok tükrében egyértelműen a magyar csapat szerepelt eddig a legjobban, a három mérkőzésen hat pontot gyűjtve, 98-74-es gólkülönbséggel zárt. Az egész mezőnyben nincs más csapat, amelyik ennyiszer lett volna eredményes, és a gólzápor közben a védekezéssel sincs nagy gond, hiszen csak a dánok, a németek és a norvégok kaptak ennél kevesebbet.
Érthetően a játékosok a franciák elleni győzelemre a legbüszkébbek, akiken valósággal átgázoltak a második félidőben, és pazar játékkal nyertek 32-23-ra. A tavalyi világbajnoki döntőért és az olimpiai negyeddöntőért illett is már visszavágni.
„Kezdetben a támadásaink nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna, de a védekezés akkor is jó volt, s ezért alakult szorosan az első félidő, aztán a folytatásban egyre többen kapták el a ritmust, és nem lehetett kétséges a győzelem” – mondta a siker után szerényen Pálinger Katalin, a mérkőzés legjobbja, aki újra olyan szenzációs formában védett, mint a tavalyi vb-n.
Pálinger érezhette adósságát, hiszen pénteken riválisa, Sirina védett remekül, ám Kiss Szilárd ismét bizalmat szavazott neki, s ő meghálálta. Időszerű is volt, mert a dunaújvárosi kapus az utóbbi időben nem volt kirobbanó formában, ám éppen ezzel a teljesítménnyel igazolta klasszisát, s a régi tételt, hogy egy valódi egyéniség bármikor megtáltosodhat.
Ugyancsak óriási bizonyítási vágy dolgozott a győriek kedvencében, Görbicz Anitában, a vb másik hősében, aki Pálingerhez hasonló utat járt be az utóbbi időszakban, sőt talán még nagyobb hullámvölgyben volt. Az első két találkozón türelemmel viselte, hogy a kapitány csak percekre adott lehetőséget neki, ám a franciák ellen, az első értékesített büntetőt követően felszabadulttá vált, és ismét korábbi erényeit csillogtatta.
Az összes kiemelkedő teljesítményt nem is lehet felsorolni, hiszen mindenkinek voltak már fantasztikus felvillanásai, s ezzel alaposan megkönnyítik Kiss Szilárd dolgát, aki bátran cserélhet, s a szakember él is a lehetőséggel.
Természetesen első helyen kezdi az együttes a középdöntőt – ahová a továbbjutók magukkal viszik az egymás elleni eredményeket –, s még akkor is így lenne, ha az utolsó fordulóban a dánok nem botlottak volna meg a románok ellen, hiszen a magyar csapat gólkülönbsége egészen pazar. A dán botlás után pedig még inkább fellélegezhetünk, hiszen a kétpontos előnynek köszönhetően kisebb a teher a játékosokon, egyetlen kisiklással is elődöntős lehet az együttes. Ez persze nem szükségszerű.
Ma 17.45-kor (MTV) a német együttes lesz az ellenfél, amely ellen hagyományosan nehéz győzni, a tavalyi vb-n a csoportmérkőzések során nem is sikerült. Ennek ellenére Debrecenben a magyar csapat az esélyes. Holnap ugyanebben az időpontban Románia következik, s bár felkészülési mérkőzésekből messzemenő következtetést nem szabad levonni, tény: az Eb előtt kétszer is fölényes győzelmet aratott a magyar válogatott. A középdöntőt csütörtökön Dánia ellen zárja a csapat, s ha ma és holnap nyer, akkor az utolsó találkozón már biztos elődöntősként játszik az együttes.
Az Eb további menetrendje, a középdöntő állása
I. csoport (Győr): 1. Szlovénia 4 pont (67-56) 2. Norvégia 4 (53-49) 3. Oroszország 2 (69-60) 4. Ukrajna 2 (52-54) 5. Spanyolország 0 (52-54) 6. Szerbia és Montenegró 0 (55-75).
A találkozók mindennap 15, 17 és 19.10-kor kezdődnek.
II. csoport (Debrecen): Kedd: Románia–Franciaország 15.45, Németország–Magyarország 17.45, Dánia–Ausztria 19.45. Szerda: Németország–Ausztria 15.45, Románia–Magyarország 17.45, Dánia– Franciaország 19.45, Csütörtök: Németország–Franciaország 15.45, Dánia–Magyarország 17.45, Románia–Ausztria 19.45.
A II. csoport állása: 1. Magyarország 4 pont 2. Ausztria 2 (65-63) 3. Dánia 2 (51-49) 4. Németország 2 (50-51) 5. Románia 2 (49-50) 6. Franciaország 0.
Nem hiba, bűn! Hajszálon, egy gólon múlt, hogy vasárnap este kiesett a Bajnokok Ligájának nyolcaddöntőjében a Szeged, miután az idegenbeli 23-23-as döntetlent követően hazai pályán 21-20-ra kikapott a címvédő szlovén Celjétől. A szegediek elsősorban magukat okolhatják a búcsú miatt, mert annak ellenére kezükben volt a továbbjutás, hogy több kulcsjátékosuk is sérülés miatt hiányzott. Csakhogy nehezen bírták a feszült hangulatú összecsapást, a tét megbénította őket, s nyolc hétméteresből négyet elhibáztak, márpedig ekkora luxus megengedhetetlen egy szoros csatában.