Békéscsaba, Zalaegerszeg, Debrecen, Győr. Az Európa-bajnokság négy helyszíne, ahol a felkészülés során megfordult a magyar válogatott. Már a Kisalföldön gyakorol a csapat, s ez is jelzi, közeleg az Európa-bajnokság, csupán két nap van hátra a rajtig.
Kiss Szilárd 24 fős kerettel kezdte a felkészülést, s az ukránokkal, a szlovénekkel, végül a románokkal vívott edzőmérkőzések után kialakult az a 16 fős csapat, amelyet benevezett a tornára. A névsor nem végleges, hiszen a csoportmérkőzések után a tartalékok közül szükség esetén többen benevezhetők, s akár főszereplőkké válhatnak.
Az utóbbi esztendőkben alig volt olyan nagy nemzetközi torna, amelyre ideálisabb körülmények között készülhetett a női válogatott. S ez nem csupán azért igaz, mert az Európa-bajnokság valamennyi rendező városa igyekezett kitenni magáért – mivel Békéscsabán és Zalaegerszegen más válogatottak szerepelnek, a hazai együttest csak ekkor láthatták a nézők –, hanem azért is, mert hozzászokhattunk, hogy rendre betegségek, sérüléshullámok kísérték a felkészülést. Mielőtt irigyelni kezdenénk a szövetségi kapitányt, azért ne feledjük, Farkas Ágnessel egy igazi vezéregyéniség esett ki a csapatból, a négy esztendővel ezelőtti Európa-bajnokság hőse, aki 2000-ben az ukránok elleni finálén az aranyérmet eldöntő gólt szerezte. Farkas krónikus térdfájdalma miatt nem vállalta az Eb-szereplést, de a válogatottságot még nem mondta le véglegesen.
– Bár korábban előfordult, hogy félig egészségesen szerepeltem, most erre nem lennék képes, s a szurkolók ezúttal nem azt a Farkas Ágit látnák, aki négy éve játszott az Eb-győztes csapatban – adta a lemondás okát a világklaszszis átlövő. – Itthon elvárják a válogatottól a kiemelkedő eredményt, lehetőség szerint az aranyérmet, és a csapat képes is erre, mert jobban felkészült, mint az olimpia előtt.
Az biztos, hogy az edzőmérkőzések során veretlen maradt a válogatott, azaz önbizalommal telve várhatja a sorozatot. Márpedig nem lebecsülendő ellenfelekkel játszott, hiszen az ukránok olimpiai bronzérmesek, világbajnoki negyedikek, a szlovének és a románok pedig a világ bármelyik csapatát képesek legyőzni.
Bár egy olimpia utáni Európa-bajnokságon a legtöbb csapat kísérletezik, mivel a sportág olyan nagyhatalmai hiányoztak Athénból, mint Oroszország, Norvégia, Szerbia-Montenegró, várhatóan óriási harc lesz az érmekért. A magyar csapat sorsolása ezért kedvező, mert ugyan a világbajnok Franciaország ebben a csoportban, az olimpiai bajnok Dánia ezen az ágon szerepel, de az athéni távolmaradásért kárpótlást keresőkkel legfeljebb a helyosztókon találkozhat.
A válogatott keret: Pálinger Katalin, Sirina Irina (kapusok), Balogh Beatrix, Bohus Beáta, Ferling Bernadett, Görbicz Anita, Kindl Gabriella, Kulcsár Anita, Lovász Zsuzsanna, Mehlmann Ibolya, Nagy Ivett, Pigniczki Krisztina, Radulovics Bojána, Siti Eszter, Szűcs Gabriella, Tóth Tímea (mezőnyjátékosok). Tartalékok: Sugár Tímea (kapus), Borbás Rita, Kirsner Erika, Pálffy Zsuzsanna, Siti Beáta, Szrnka Hortenzia (mezőnyjátékosok).