Egy héttel ezelőtt a Nemzeti Sporttanács rendkívüli ülést tartott, amelyen öt pontban határozatot fogadott el a sport jövő évi állami támogatásával kapcsolatban. Ezt a magyar sport jelene és jövője szempontjából fontos határozatot a Vitray Tamás vezette társadalmi szervezet nem juttatta el a kormányhoz és az Országgyűlés illetékes bizottságához, ezért a Nemzeti Sporttanács tizenegy tagja nyílt levélben a kormány segítségét kérte, amelyet Schmitt Pál MOB-elnök, Berényi János, a Nemzeti Sportszövetség, az NSSZ elnöke, Gémesi György MOB-alelnök, Török Ferenc, a Wesselényi Sport- és Közalapítvány kuratóriumának elnöke, Zsivótzky Gyula, A nemzet sportolója, Istvánfi Csaba, a Testnevelő Tanárok Országos Egyesületének elnöke, Nébald György, a Választott Sportbíróság elnöke, Nádas Pál, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Vass Károly, a Sportegyesületek Országos Szövetsége, a SOSZ elnöke, Frenkl Róbert, a Magyar Sporttudományi Társaság elnöke és Wisinger János, a Magyar Szabadidő Sportszövetség képviselője írt alá.
Az aláírók sajnálattal vették tudomásul, hogy az új sporttörvény előírását megszegve a tanács a költségvetési tervezet kidolgozásában nem vett részt, ezért javasolták a december 3-i rendkívüli ülés összehívását, amelyen öt pontban foglalták össze véleményüket arról, hogy a jövőre a versenysportra szánt állami támogatás összege a felére csökkent, s emiatt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet a magyar sport. Ezért a múlt heti ülésen egyhangúlag arra kérték Vitray Tamást, hogy a határozatokban foglalt javaslataikat juttassa el a kormányhoz, illetve az Országgyűlés ifjúsági és sportbizottságához is.
Az ülésen jelen volt az ifjúsági és sportbizottság elnöke, aki nyomatékosan felhívta a figyelmet arra, hogy a parlamenti bizottság december 8-án kész foglalkozni a tanács határozataival. Ennek ellenére a határozat nem jutott el a kormányhoz és az Országgyűlés illetékes bizottságához sem, s azt a sajtó sem kapta meg. A levél írói mindezek után felteszik a kérdést, hogy van-e értelme a Nemzeti Sporttanács működésének, ha a törvényi előírásokat figyelmen kívül hagyva elmulasztják kellő időben összehívni a tagokat. A sportvezetők kifogásolták azt is, hogy a parlament ifjúsági és sportbizottsága december 8-i ülésén – amikor a sport költségvetéséről tárgyaltak – a Nemzeti Sporthivatal elnökhelyettese, aki egyben a sporttanács titkára is, említést sem tett azokról a határozatokról, amelyeket azt megelőzően a jelenlétében a tanács hozott. Mindezek miatt tiltakoznak a kialakult helyzetért, és kérik a kormányt, hogy vizsgálja meg, kik a felelősek.
Kérik azt is, hogy a vizsgálatnak megfelelően a szükséges konzekvenciákat vonják le, mert a kormány javaslatára az idén létrehozott Nemzeti Sporttanács a magyar sport érdekében felelősségteljes munkát csak akkor tud végezni, ha az illetékes hivatal és a tagok megfelelően együttműködnek.
Verstappen olyat tett, amire senki sem számított, a McLaren pilótái csak hümmöghetnek
